Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 13.06.2024

Mortal Kombat, yıllardır hayranlarını heyecanlandırmayı başaran bir oyun serisi oldu. Dahası, bu huyu hala daha devam ediyor. Zira, Ermac duyurusu ile birlikte, birçok oyuncuyu da tekrardan heyecanlandırdılar. Ermac, bu serinin vazgeçilmez karakterlerinden biridir. Telekinezi yetenekleri ile tanınan Ermac, hem hikaye modunda hem de oynanabilir bir DLC karakteri olarak geri dönüyor. Bu yazımızda Mortal Kombat 1 Ermac çıkış tarihi, seslendirmeni ve daha fazlası hakkında ayrıntılı bilgi bulacaksınız.

Mortal Kombat 1 Ermac çıkış tarihi ne zaman?

Ermac, Mortal Kombat 1 kadrosuna tamamen 23 Nisan 2024 Salı günü eklendi. Ancak, erken erişime sahip oyuncular bir hafta önce, 16 Nisan 2024 Salı günü Ermac'ı savaşta kullanmaya başlayabildiler. Kombat Pack içerisindeki altı ana oynanabilir karakterden dördüncüsü olan Ermac, Omni-Man, Quan Chi ve Peacemaker'dan sonra tanıtıldı. Ermac'ın çıkışı, MK1'in Invasions modunun 5. Sezon'unun başlangıcı ile aynı zamana denk geldi.

Ermac'ın tarihçesi

Mortal Kombat 1 Ermac çıkış tarihi sorusuna yanıt getirdik. Ancak, Ermac'ın bu serideki geçmişinden de bahsetmekte fayda olacaktır. Ermac, Mortal Kombat serisinde ilk olarak 1995 yılında Ultimate Mortal Kombat 3'te gizli bir karakter olarak ortaya çıktı. Mortal Kombat 11'de kısa bir cameo rolünde yer alsa da, en son oynanabilir karakter olarak Mortal Kombat X'de gördük. Mortal Kombat 1'de tam olarak geri dönmesi, birçok hayranı heyecanlandırdı.

Mortal Kombat 1 Ermac fragmanı

Erken erişim lansmanından bir hafta önce, NetherRealm, Ermac için bir oynanış fragmanı çıktı. Bu fragman, Ermac'ın hareket setini ve bir Fatality hareketini gözler önüne serdi. Telekinezi ve ruh çağırma temaları, Ermac'ın hareketlerinde tam anlamıyla vücut buldu. Ermac, rakiplerinin arkasına hızla teleport olabilir ve onları havada asılı bırakabilir. Bu da rakiplerini savunmasız hale getirir. Ermac'ın Fatality hareketi ise düşmanını havada asılı tutup, uzuvlarını kopardıktan sonra tüm bu parçaları bir araya getirmesiyle sona erer. Mortal Kombat 1 Ermac çıkış tarihi ve dahası ile ilgili bilgiler verirken, fragmanı da hemen aşağıya kaynattık.

Mortal Kombat 1 Ermac karakterini seslendiren kim?

Ermac'ı seslendiren kişi, Mortal Kombat hayranlarının aşina olduğu bir isimdir. Jamieson Price, Mortal Kombat 9'dan beri serinin varsayılan anlatıcısıdır. Mortal Kombat 1'de, Jerrod karakterine de ses vermektedir. Price'ın ayırt edici sesi, Tekken 8 gibi diğer dövüş oyunlarında ve Final Fantasy 7 Rebirth gibi PS5 oyunlarında da duyulabilir.

Mortal Kombat 1 Ermac nasıl açılır?

Mortal Kombat 1 Ermac çıkış tarihi geldi ve geçti bile. Yani, karakter artık oyunda mevcut. Peki, Ermac nasıl açılır? Bu konudan da bahsedelim. Kombat Pack içerisindeki diğer dövüşçüler gibi, Ermac da yalnızca gerçek para ile satın alınabilir. Eğer özellikle Ermac hayranıysanız, Steam, PlayStation Store veya Xbox Store'dan bireysel eklentisini 7,99 dolar karşılığında satın alabilirsiniz. Ancak, Mortal Kombat oyuncularının çoğunluğuna, tüm Kombat Pack'i satın almalarını öneririz. Bu paket, Ermac'a ek olarak beş diğer Kombatant ve beş Kameo dövüşçüsüne de erişim sağlar. Genellikle bu ilk Kombat Pack'i indirimli bulabilirsiniz, bu da sadece Ermac'ı satın almaktan çok daha ekonomik hale gelir. Bazı indirimlerle 15,99 dolara'a kadar düşebilir.

Ermac'ın dövüş stili ve hareketleri

Ermac, telekinezi yetenekleri ile ünlüdür. Bu yetenekler, düşmanlarını uzaktan kontrol edebilmesine ve onları savunmasız hale getirebilmesine olanak tanır. Özellikle rakiplerinin arkasına teleport olma yeteneği, savaş sırasında stratejik avantaj sağlar. Ayrıca, düşmanlarını havada asılı bırakarak onları savunmasız hale getiren hareketi, kombolar oluşturmak için idealdir. Ermac'ın Fatality hareketi, gerçekten fazlasıyla tatmin edici bir Fatality. Zira, düşmanını havada asılı tutup uzuvlarını kopardıktan sonra tüm bu parçaları, bir puzzle gibi tekrar bir araya getirir. Tabii, bu da onun acımasız doğasını yansıtır.

Ermac, Mortal Kombat 1'e güçlü bir dönüş yaparak hem yeni hem de eski hayranlarını memnun etti. Siz de, artık Mortal Kombat 1 Ermac çıkış tarihi, seslendirmeni ve dahası ile ilgili kapsamlı bilgilere sahipsiniz. Ermac'ı ve diğer dövüşçüleri keşfetmek için Kombat Pack'i alarak Mortal Kombat 1 deneyiminizi genişletebilirsiniz. Zira, oyunda sizi bekleyen daha birçok farklı karakter var. Onları da öğrenip, oyunun tadını daha fazla çıkarmaya başlayabilirsiniz. Biz, şimdi sizlere bol keyifli oyunlar dileyelim ve sizleri, Ermac'ın tadını çıkarmakla baş başa bırakalım. Başka yazılarımızda görüşmek üzere!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.