Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 20.02.2023

Eski Call of Duty, Titanfall ve Apex Legends yaratıcıları tarafından yeni video oyunu firmaları Wildlight Entertainment'ın kuruluşu geçtiğimiz günlerde açıklandı. Apex Legends ekibini oyun direktörü olarak denetleyen ve Respawn Entertainment'ta 12 yıla yakın bir süre geçiren Chad Grenier stüdyonun direktörüdür. Chad, 20 yılı aşkın bir süredir Activision ve Respawn için oyun geliştirme konusunda çalıştı. Twitter ve Linkedin üzerinden geçtiğimiz hafta stüdyo duyurusunu yaptı.

Wildlight Entertainment ekibinde çok tecrübeli kişiler var

Chad Grenier, "Bugün Wildlight Entertainment'ı duyurmaktan gurur duyuyorum. Biz yeni bir nişancı IP'si yaratan, tamamen finanse edilen yeni bir eğlence stüdyosuyuz. Apex Legends, Call of Duty ve Titanfall gibi IP'lerin yaratıcılarının birçoğundan oluşuyoruz. Bir yılı aşkın süredir bu işin içindeyiz, bu yüzden nihayet kafamızı kaldırıp dünyaya merhaba demek harika!" dedi.

Wildlight tarafından tamamen finansal destekle bir AAA shooter oyunu yaratılıyor. Stüdyonun ne üzerinde çalıştığını görmemiz biraz zaman alacak çünkü oyunun geliştirilmesine yaklaşık bir yıl önce başlandı. Bir video oyununun oluşturulması yıllar alabilir. Geliştiricinin web sitesindeki konsept resmine göre, yeni oyun Apex'e benzer 3 kişilik takım tabanlı bir nişancı oyunu. Respawn Entertainment'ın şirketin DNA'sının kaynağı olduğu düşünüldüğünde bu mantıklı olacaktır.

Stüdyonun geliştiricileri, birinci sınıf birinci şahıs nişancı oyunları yaratma konusunda çok fazla uzmanlığa sahip. Şirketin yaratıcıları Titanfall/Apex ve neredeyse tüm COD oyunlarına ek olarak Halo 4 ve 5, Overwatch, PUBG gibi diğer oyunlarda da çalıştı. Son yıllarda prestijli yayıncılardaki eski yöneticilerin çabaları sayesinde birkaç yeni video oyun stüdyosu ortaya çıktı. Bu şirketlerden biri, eski Bioware geliştiricileri tarafından kurulan ve Drew Karpyshyn'i istihdam eden Archetype Entertainment. Bir diğeri ise eski bir EA yöneticisi olan Patrick Sodurlund tarafından kurulan Embark Studios. Wildlight Entertainment ekibine hayırlı olsun dileklerimizi sunarız. Fakat, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi 5 ücretsiz mobil VPN uygulaması rehber yazımızı tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda, şu dönemde lazım olacak uygulamalardan bahsettik. Bu sayede, kolayca erişim sağlamanız mümkün olacaktır. Sonra, En iyi 5 ücretsiz PC VPN uygulaması rehber yazımızı da tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda da, bugünlerde yardımcı olacak uygulamalardan bahsettik. PC üzerinden VPN kullanmak isteyenler için önemli tavsiyeler var. Ardından da, Türkiye içerisinde VPN kullanmak yasak mı sorusuna yanıt getirdik. Şu günlerde, birçok kişinin aklındaki kesinlikle önemli bir soru. Biz de, bu sorunun cevabını araştırdık ve sizler için anlattık. Umarız ki, her birinin faydası olur. Wildlight Entertainment ekibi ile ilgili yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep VPN yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.