The Bradwell Conspiracy inceleme

The Bradwell Conspiracy inceleme

Türkçe desteği ile gelen oyun, çerezlik bulmaca oyunu arayanlar için bizlerle.

Bu sefer de The Bradwell Conspiracy inceleme ile karşınıza çıktığım için mutluyum. Zaten bu sıralar bol bol inceleme yazabildiğim için ekstra mutluyum. Kendimi inceleme yazmak için yaratılmış gibi hissetmemi sağladı bunca inceleme yazısı. Neyse, dur. Konu dağılacak şimdi. Efendim, bu sizlere bahsedeceğim oyun, her ne kadar kısa sürmüş olsa da, hoş bulduğum özellikleri sayesinde beğenimi de kazanmayı başardı. Fakat kısa sürmesi üzdü. En iyisi The Bradwell Conspiracy inceleme detaylarına geçelim de, ben oyunu doya doya anlatayım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

The Bradwell Conspiracy inceleme

The Bradwell Conspiracy bizlere nasıl bir hikaye sunuyor?

Öncelikle, oyunun hikayesinden bahsetmek isterim. The Bradwell Conspiracy hikayesine, yıkılmakta olan bir binada başlıyoruz. Bize pek bir şey anlatılmıyor en başta. Anlamış olduğumuz şey, bir kazanın olmuş olması ve binanın yıkılıyor olması. Ziyaretçi olarak bulunduğumuz bu binadan çıkma yollarına bakınıyoruz. Bu esnada, Amber Randall ile karşılaşıyor ve onunla birlikte çıkış yolları arıyoruz. Tabii, çıkış yolları bulalım derken de garip garip şeylerle karşılaşıyoruz.

Oyunun başında söylemiş oldukları bir sebepten dolayı konuşamıyoruz ne yazık ki. Unuttum açıkçası sebebin ne olduğunu. Fakat, konuşamıyoruz işte. Bu yüzden, farklı bir şekilde iletişim kurmamız gerekiyor Amber Randall ile. Bu iletişimi ise, sahip olduğumuz rehber gözlük sayesinde kuruyoruz. Zaten ziyaretçi olduğumuz için başlangıç olarak bir gözlük veriliyor bize. Bu gözlükle, gördüğümüz sahnelerin görsellerini Amber Randall’a gönderebiliyoruz. O da, bize yardımcı oluyor, yol gösteriyor. Tabii, bu konudan çok fazla bahsetmek istemiyorum. Çünkü, bu konu ile ilgili ayrıntılar biraz da oynanış detaylarına giriyor ve ben de bu konudan hikaye kısmında anlatma gönüllüsü değilim.

The Bradwell Conspiracy inceleme

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

The Bradwell Conspiracy oynanış açısından nasıl bir yapıda?

Oynanış konusunda The Bradwell Conspiracy çok sakin ilerleyen bir yapım. Bulmacalar çözerek oyunda ilerlemeniz gerekmekte. Bazı bulmacalar çok kolay, bazıları çok zorken, bazıları da yeterince işaretlenmemiş hissettirdi bana. Öncelikle, şu gözlük mevzusundan bahsedelim. Hani, The Bradwell Conspiracy inceleme detaylarında oyunun hikayesinden bahsederken değinmiş olduğum gözlük. Bu gözlük sayesinde, Amber Randall ile iletişim kuruyoruz. Takılı kaldığımız yerde ona görseller gönderiyoruz ve o da yolumuzu açıyor ya da yardımcı olacak şeyler söylüyor.

Bu gözlükler, aynı zamanda oyun içerisinde yetki veriyor oyunculara. Bu yüzden, oyunun ilerleyen aşamalarında giderek farklı gözlükler de bulmanız gerekmekte. Sahip olduğunuz gözlük bir kapıyı açmıyorsa, emin olabilirsiniz ki oyunun ilerleyen aşamalarında elde edeceğiniz gözlükle o istediğiniz kapıyı açacaksınız. Her ne kadar birkaç gözlük çok kolay elde edilebilir yerlerde yer alıyorken, bazılarının gerçekten güzel saklanmış olduğunu dile getirebilirim.

The Bradwell Conspiracy inceleme

Bulmacalar nasıl?

Oyun içerisinde yer alan bulmacaların hoşuma gittiğini belirtebilirim. Birbirini tekrar eden saçma bulmacalar söz konusu değil ve bu gerçekten beğendiğim bir nokta oldu. Güzel düzenlenmiş olduğunu düşündüğüm bulmacalar, farklı farklı ayarlanmış. Siz, Amber’a değiştirmesini istediğiniz yerin fotoğrafını gönderiyorsunuz, o da bir değişiklik yapıyor. Siz de, orada yapılan değişiklikten faydalanarak bulmacayı çözüme ulaştırabiliyorsunuz.

Bulmacalar, genel olarak elinize verilen bir tabanca gibi bir şey ile çözülüyor. Bu tabanca, birtakım nesneleri hafızasına kaydedebiliyor ve yine bu nesneleri tekrardan var edebiliyor. Her kaydettiğiniz nesne, size bir nesne üretme hakkı tanıyor. Bu yüzden, sınırlı bir nesne üretme şansınız var ve dikkatli olmanız gerekmekte. Olabildiğince az nesne kullanmak en iyisi. Zaten bu mekanik, oyuncuları keşif yapmaya da itiyor. Çünkü, malzemeniz bitmesin diye harita üzerinde gezerek malzeme ararken bulabiliyorsunuz kendinizi.

The Bradwell Conspiracy inceleme

Oynanış açısından başka ne söyleyebilirsin?

Oynanış konusunda söyleyebileceğim şeyler pek hoş olmayabilir. Öncelikle, oyun fazla kısa geldi bana. Yani, 2-3 saat gibi bir sürede rahatça bitirilebilecek bir oyun. İlk defa oynayacak oyuncular için bile geçerli bir şey bu. Bu açıdan biraz üzdü diyebilirim ama yine de çok da problem etmedim. Çünkü, hikaye açısından ilgi çekici geldi. Sürükleyicilik vardı yani. Tabii, oyundaki tek şikayetim bu olmadı.

The Bradwell Conspiracy oyuncuyu yönlendirme açısından çok da başarılı değil gibi geldi bana açıkçası. Bunun sebebi de, eğer herhangi bir konuşmayı kaçırırsanız, bir anda tıkanıp kalabilme ihtimalinizin bulunuyor olması. Elbette konuşma geçmişinde gösteriliyor bu fakat konuşma içerisinde de anlaşılmayacak derecede bir açıklama yapılmış olabiliyor. Tabii, bunun biraz da çeviri ile de alakası olabilir, emin olamadım şimdi düşününce. Bir de, merdivenler konusu çok sıkıntılı. Tam çıktığınızı düşünüyorsunuz, oyun sizi geri aşağıya gönderiyor. Aynı merdiveni birkaç kere tırmanmak üzdü diyebilirim. Bir de, oyunun Steam sayfasında da listelenmiş olan birtakım önemli ve başarılı isimler oyun üzerinde çalışmış. Hemen aşağıda ben de sizlerle paylaştım.

 • Toplamda 60 yılı aşan tecrübeye sahip BAFTA ödüllü isimler ve AAA emektarları tarafından yaratılmıştır (Fable, Batman, Tomb Raider, Ether One).
 • Karakter performansları, Rebecca LaChance ve Abubakar Salim (Assassin’s Creed Origins).
 • Diyalog danışmanları: Jane Espenson (Battlestar Galactica, Buffy The Vampire Slayer) ve Brad Bell (Husbands).
 • Performans yönetimi, Kate Saxon (Alien: Isolation, Everybody’s Gone to the Rapture).
 • Müzik, Austin Wintory (Journey, Assassin’s Creed Syndicate).
 • Yeni Çalışan Anlatıcısını seslendiren Jonathan Ross’a özel teşekkürler.

The Bradwell Conspiracy inceleme

Görsellik ve performans konusunda ne durumda?

Dürüst olmam gerekirse, performans açısından bir problem yaşamadığımdan, FPS’leri de izleme gereksinimi hissetmedim. Fakat, sadece 2-3 yerde çok aşırı anlık düşüp tekrar kendine gelen FPS’ler dışında herhangi bir şey görmediğimi söyleyebilirim. Zaten oyunun görsel sanatı da hoş, tatlı bulduğum cinsten. Detaylardan ziyade rengarenk bir dünya ile baş başa bırakılıyorsunuz oyunda. Durum böyle olunca, “Benim PC bunu kaldırır mı?” derdi de yaşamıyorsunuz. Hemen aşağıda önce benim PC’nin, sonrasında da oyunun sistem gereksinimlerinin listesi yer almakta.

Oyunu oynadığım PC’nin donanımı:

 • CPU: Intel i9 9900K @3.6GHz
 • GPU: Asus Turbo 1080 Ti
 • RAM: 2x16GB 3000MHz CL15
 • Anakart: Asus ROG Strix Z390-E Gaming
 • SSD: Samsung Evo 970 250GB

The Bradwell Conspiracy sistem gereksinimleri (Minimum):

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit
 • İşlemci: Intel Core i5 @ 2.50GHz
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4000
 • Depolama: 4 GB kullanılabilir alan

The Bradwell Conspiracy sistem gereksinimleri (Önerilen):

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit
 • İşlemci: Intel Core i7-7700HQ CPU @ 2.80GHz
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060
 • Depolama: 4 GB kullanılabilir alan

The Bradwell Conspiracy inceleme

The Bradwell Conspiracy inceleme sonucu nedir?

The Bradwell Conspiracy inceleme sonucu olarak, bana kısa süren ama hikayesi sayesinde sürükleyici olmuş bir tecrübe sundu diyebilirim. Zaten 32 TL gibi bir fiyat etiketine sahip. Hatta an itibari ile %10 indirim de söz konusu almak isteyenler için. Her ne kadar ufak tefek problemler olsa da, yine de güzel bir tecrübeydi benim için. Ayrıca, Türkçe arayüz ve alt yazıları da kalbimi kazanmayı başardı. Bu yüzden de, eğer bir puan verecek olsaydım, kafadan 70 puanı var bende. Durum böyle olunca da, Arada Kaldık’tan ziyade Öneriyoruz demek en uygunu oluyor. Eğer çerezlik birkaç saatte bitecek hoş bulmacalı bir oyun arıyorsanız, The Bradwell Conspiracy sizi tatmin edecek demektir.


The Bradwell Conspiracy
The Bradwell Conspiracy inceleme    Haber  |  İnceleme  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.