Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 30.11.2023

Tekken 8, Bandai Namco Studios ve Arika tarafından geliştirilen ve Bandai Namco Entertainment tarafından yayınlanan bir dövüş oyunudur. Tekken serisinin sekizinci ana ve onuncu toplam oyunudur. Bu rehber yazımızda, oyunla ilgili en merak ettiğiniz sorulara yanıt getireceğiz. Hatta, spesifik olarak Tekken 8 çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hazırsanız, şimdi detaylara geçelim.

Tekken 8 çıkış tarihi

Tekken 8, 26 Ocak 2024 tarihinde PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC için çıkış yapacak. Oyun, Tekken 7’nin altı ay sonrasında geçmekte ve Mishima ve Kazama kan soyunun trajik hikayesini ve aralarındaki baba-oğul düellosunu anlatmaktadır .

Tekken 8 hikayesi

Tekken 8’in hikaye modu, Kazuya ile Jin arasındaki baba-oğul düellosuna odaklanmaktadır. Bu detayların dışında, Tekken 8’in hikaye modu hakkında çok fazla bilgi yok. Çünkü Bandai Namco, genel olarak çok sessiz kalmaktadır. Basın bülteninde, “Bu son hikaye, önceki oyunun bıraktığı yerden başlıyor, Kazuya Mishima ve Jin Kazama arasındaki yıkıcı savaşla derinleşen bir dünyada. Kazuya’dan görünüşte bir yenilgi alan Jin, kendi kaderiyle yüzleşmek zorunda kalıyor. Tekken serisinden uzun süredir kayıp olan annesi Jun Kazama, bu kan davasında dengeleri değiştirmeye çalışıyor.” ifadeleri yer almaktadır.

Tekken 8 oynanışı

Harada’ya göre, Tekken 8 oynanışı “saldırganlık” üzerine odaklanacak ve yeni bir Isı sistemi ile Rage Arts içerecektir. Tekken 8, Unreal Engine 5 ile geliştirilmekte ve yeni nesil donanımlar için yüksek kaliteli grafikler sunmaktadır. Oyun, 32 yeniden tasarlanmış, benzersiz dövüşçü ve her birinin özel hareketleri ve yetenekleri olduğu yeni bir oyun mekaniği olan "Isı Sistemi"ni tanıtmaktadır. Isı Sistemi, oyuncuların saldırganlığı bir taktik olarak kullanmalarına imkan veriyor. Ayrıca, oyuncuların oyun tarzlarına saldırı hamleleri eklemelerine de olanak tanır. Isı, oyun sırasında biriktirilen bir kaynaktır ve ısı seviyesi yükseldikçe, karakterler daha güçlü ve hızlı hareket eder, daha fazla hasar verir ve daha az hasar alır. Isı, ayrıca Rage Arts gibi özel saldırılar için de uygun olacaktır. Oyun, ayrıca tek oyunculu içerikler, çevrimiçi PvP, paylaşımlı/bölünmüş ekran PvP, uzaktan oynama gibi modlar da sunmaktadır.

Daha fazla ve kesin bilgiler için burayı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, sitemiz üzerinde sizi bekleyen daha birçok farklı başlıkta yazı mevcut. Ancak, Tekken 8 ile ilgili de birden fazla yazımız var. Şimdi, Tekken 8 bütün karakterler rehberimize göz gezdirebilirsiniz. Zira, yazımızda 32 karakteri de bol bol anlattık. Sonra, Tekken 8 sistem gereksinimleri ile ilgili bilgi verdiğimiz yazımız da var. Sitemizde, Tekken 8 dışında da birçok farklı başlık var. Mesela, Türkiye'deki en iyi internet sağlayıcısı ile ilgili bilgi verdiğimiz bir yazımız var. Ardından, en iyi oyun telefonu ile ilgili detay verdiğimiz bir yazımız da var. Bütün bunlar ve çok daha fazlası sitemizde sizi bekliyor. Şimdi, bol keyifli oyunlar dileriz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.