Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 17.04.2020

Streets Of Rage Nedir ?

İlk oyunu 1991 yılında Sega tarafından geliştirilen beat'em up türündeki atari oyunudur. Oyun, içinde polislerin de bulunduğu bir suç örgütünün şehri ele geçirmesi üzerine eski polis memurları olan başarılı boksör Adam Hunter,  yetenekli dövüş sanatçısı Axel Stone  ve judo uzmanı Blaze Fielding'in şehri örgütten kurtarmaya çalışmasını konu alır.

streets of rage 4

Streets of Rage Çıkış Tarihi

İlk trailerı Haziran 2018' de Dotemu'nun resmi youtube sayfasında yayınlanan oyun 30 Nisan 2020'de PlayStation 4, Xbox One, Switch ve PC platformlarında satışa sunulacak. Ayrıca Dotemu bugün yayınladığı videoda Streets of Rage 2 ve 3' te de bulunan Battle Mode'un geri geleceğini de belirtti. Battle Mode sekiz farklı arenaya sahip ve tekli ya da çift olacak şekilde oynanabiliyor.

Streets of Rage 4'te serinin ikonik karakterleri Adam, Axel, Blazei Skate ve Max gibi karakterlere  Flloyd ve Cherry gibi karakterler de eşlik edecek. Ayrıca yeni müzikler ve dövüş hareketleri oyuna heyecanlı bir hava katacak.

Ayrıca 16 bit karakterlerin yeni ve modern bir görünüme kavuşmuş. Yine de eğer isterseniz pixelli versiyonlarını seçip de oynayabiliyorsunuz.

Yayımcı oyunun sınırlı sayıda üretilen fiziksel versiyonlarının sadece Playstation 4 ve Switch için çıkacağını açıkladı ve fiziksel sürümleri kendi web sitesi üzerinden ön siparişe açtı. Oyun düşük sistem gereksinimi gerektirmekle birlikte sanal çıkış fiyatı 24.99 dolar, kutulu versiyonlarının çıkış fiyatı ise 34.99 dolar. Oyun gerçekten güzel olacağa benziyor ayrıca nostaljik olması için pixel versiyonlarının eklenmesi de güzel bir ayrıntı olmuş. Oyunun nasıl olacağını ise çıktığında göreceğiz...

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.