Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 06.05.2023

Roblox, kendi başına bir dünya oldu artık. İçerisinde, bol bol oyun var ve oyuncuların da dikkatini kesinlikle çekiyor. Fakat, elbette herkes aradığı oyunu keşfedemiyor. Bu sebeple, sizler için 2023 yılını bitirmeden Roblox en iyi oyunlar listesi hazırladık. En iyi 13 Roblox oyunları adını verdiğimiz bu listemizde, oyunları paylaştık. Dahası, bu oyunları detaylandırdık. Şimdi, sizleri listemizle baş başa bırakalım. Ardından da, neden tavsiye ettiğimizi anlattığımız kısma geçelim.

En iyi 13 Roblox oyunları

 1. All Star Tower Defence
 2. Pet Simulator X
 3. Blox Fruits
 4. Natural Disaster Survival
 5. Scuba Diving at Quill Lake
 6. Theme Park Tycoon 2
 7. Work at a Pizza Place
 8. Murder Mystery 2
 9. Jailbreak
 10. Super Bomb Survival!!
 11. Speed Run 4
 12. Hide and Seek Extreme
 13. Adopt Me!

 

Roblox en iyi oyunlar

Şimdi, sizlere Roblox en 13 iyi oyun listemizdeki oyunları anlatma zamanı. Zira, bu tavsiyelerin bir sebebi var, değil mi?

All Star Tower Defence

En iyi kule savunma oyunlarında, ilerleyen düşman dalgalarını savuşturmak çok eğlencelidir. Ancak neden sıkıcı eski kuleleri dikmek ve yükseltmek yerine onları yenmek için Naruto veya My Hero Academia karakterlerini veya ninjalarını kullanmıyorsunuz?

All Star Tower Defence'in ana hikaye modu sizi bir dizi tanınmış anime mekanını korumak için bir yolculuğa gönderiyor; her seviyede başarılı oldukça, daha güçlü yapılar satın almanızı sağlayan ödüller kazanıyorsunuz. Dayanıklılığınızı test etmek için bir dizi meydan okuma modu, bir PvP seçeneği ve hatta sonsuz bir mod da var.

Pet Simulator X

Roblox en iyi oyunlar listemizin 2. oyununa geldik. Pet Simulator X'te muhteşem yaratıklardan oluşan bir koleksiyon oluşturuyor ve onlarla dünya çapında maceralara atılarak para topluyor ve hayvanat bahçenizi genişletiyorsunuz. Şanslıysanız, diğer oyunculara sergileyebileceğiniz ve hatta onlar için takas edebileceğiniz bazı nadir evcil hayvanlar çıkarabilirsiniz.

Blox Fruits

Yediğiniz meyvenin türüne göre, bir Blox Meyvesi yemek, One Piece animesindeki Şeytan Meyvesi'nden esinlenen birçok garip ve harika özellik kazandırır. Amacınız, bu meyvenin gücünü kullanarak diyarlarda ilerlerken gücünüzü ve becerinizi kademeli olarak artırmak, düşmanları yenmek ve seviye atlamak için diğer oyuncularla birlikte çalışmaktır. Her meyvenin kendine özgü güçlü ve zayıf yönleri vardır, bu nedenle Blox Meyvenizi dikkatli kullanmak ilerlemek için çok önemlidir.

Natural Disaster Survival

Natural Disaster Survival, Roblox en iyi oyunlar listemizde yerini kaptı. Doğal Afetlerde Hayatta Kalma oyununda PlayerUnknown's Battlegrounds'un yankıları var. Hayatınız için elementlerden bulabileceğiniz herhangi bir siperde acilen saklanmaya hazırlanın. En azından biz PUBG'yi böyle oynuyoruz.

Bu Roblox oyununda, diğer oyuncularla savaşmak zorunda kalmayacaksınız; bunun yerine, özellikle sizi öldürmeyi amaçlayan çeşitli doğal felaketlerden korunmaya çalışacaksınız.

İlk turumuzda ani bir selden kaçmak için cam bir kulenin tepesine tırmanmak zorunda kaldık. Ardından, aynı haritadaki bir sonraki turda, kendimizi bir kez daha zirveye fırlattık. Ancak bir depremin yüksek yapılardan güvenli bir mesafede durmamızı gerektirdiğini keşfettik. Avatarımız zilyon parçaya bölündü.

Scuba Diving at Quill Lake

Annelerimiz, gençken bu küçük cevheri oynadığımızı görselerdi, bizden daha az sıklıkta gerçek işler edinmemizi isteyebilirlerdi. Quill Lake'te tüplü dalış sakin, sağlıklı ve rahattır - Doom 2016'da olmayan her şey.

Birdenbire bu güzel göle taşınıyorsunuz ve burada açgözlülükle bölgede zenginlik arıyorsunuz. Bu da yarı yarıya kabul edilmesi mümkün bir tatil gibi hissettiriyor. Ancak her şeyi hemen keşfedemeyeceksiniz. Karanlık tüneller bir fener gerektirirken, daha derin, daha açık sular daha fazla pratik ve daha iyi ekipman gerektiriyor.

Satmak ve karakterinizi yükseltmek için kullanmak üzere denizaltı parası ve ıvır zıvır elde ettikçe daha da uzağa gitmeye devam edersiniz. Ek olarak, bu bir Roblox oyunu olduğu için, platformun MMO bileşeni size ipucu ve destek ticareti yapabileceğiniz önceden oluşturulmuş bir ekip sağlar.

Theme Park Tycoon 2

Roblox en iyi oyunlar listemizde Tycoon türü oyun da var. Theme Park Tycoon 2, Roblox'taki "Tycoon" simülatörleri veya yönetim oyunları olan en büyük oyunlardan biridir. Kısa ve anlaşılır bir girişten sonra, Disneyland'de kendi şansınızı inşa edebileceğiniz oldukça büyük bir arsa veriliyor.

Kullanıcı arayüzü basittir ve aşırı karmaşık olmadan iyi bir seçenek çeşitliliği sunar. Doğal olarak amaç, sayıları ve dolayısıyla paranız arttıkça ziyaretçileri memnun eden bir tema parkı tasarlamaktır.

Bu durumda ayrıntılara dikkat etmek gerekir; ziyaretçilerinizi memnun etmek ve parkınızı tertemiz tutmak için yeterli çöp kutusu ve diğer olanaklara sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Hijyen taahhütlerinizi yerine getirmezseniz, zeminin bir sürü çöp ile kaplanmasına hazır olun. Bir tema parkı tasarımcısı olmak her zaman eğlenceli ve heyecan verici değildir.

Tüm Roblox oyunlarında, sizi oyunda tutmak için dostça rekabeti teşvik eden liderlik tabloları vardır. Çevrimiçi rakiplerinizin para ve ziyaretçi toplamları sürekli olarak ekranınızın köşesinde beliriyorsa, hayallerinizdeki tema parkını sürdürmek için motive olacaksınız. Theme Park Tycoon, Planet Coaster gibi oyunlarda bulabileceğiniz tuhaf parkları yapamasanız bile zaman ayırmaya değer bir Roblox oyunudur.

Work at a Pizza Place

Mutfak oyunlarından hoşlananlar şüphesiz bundan keyif alacaklardır. Bir pizza firmasında çalışmak bu kadar eğlenceli olsaydı, hemen bilgisayarlarımızı bırakır ve bize en yakın Pizza Hut lokasyonuna giderdik. Work at a Pizza Place adlı Roblox oyunu, Builder Brothers' Pizza'ya katılmanızı ve aşçı, kasiyer, boksör (o türden değil) veya teslimat katırı olarak çalışmak için arzunuzu yerine getirmenizi öneriyor.

İlk üç pozisyonla uğraşmak eğlenceli olsa da, sert bir kasiyer olarak çalışmak ve müşterilerinizin ironik bir şekilde yazılmış öfkelerine gülmek en keyiflisi olacaktır. Pizzasever halkı üzmeyi bitirdikten sonra müşteri siparişlerini kendi evinizin birkaç ev aşağısındaki kapılarına teslim ederek şaşırtıcı derecede sağlam sürüş mekaniğini deneyebilirsiniz.

Şimdi Pizza Yerinde Çalışmanın ikinci yarısına geliyoruz: orada çalışmamak. Tıpkı The Sims'te olduğu gibi, çalışma saatlerinden sonra evinizi geliştirmek için zor kazandığınız paranızı kullanıyorsunuz. Ancak belirli bir portal bulursanız, yağ lekeli Roblox saçlarıyla Justin Bieber'ın 'Despacito'su ve diğerleri gibi şarkılarla gece boyunca dans edebileceğiniz paralel bir dünya olan 'Parti Adası'na taşınabilirsiniz. Pizza teslimatçılarının bu kadar iyi olduğunu kim bilebilirdi?

Murder Mystery 2

Siz de gizemli şeyler seviyorsanız, Roblox en iyi oyunlar listemizdeki bu oyun dikkatinizi çekecektir. Bu Roblox oyunu, son derece bağımlılık yapıcı olan cinayet gizemi temalı bir arena savaşçısıdır. Oyuncular, oynamak istedikleri yaratıcı ve incelikli harita için oy verdikten sonra masum, şerif veya katil olmak üzere üç rolden birini seçerler.

Sadece katil ve şerif silahlıdır. Ancak her iki sınıf da her tura silahları kılıfında başlar ve masumlar kadar anonim görünürler. Bu nedenle, ne zaman saldıracaklarına karar verirler ve kimin en karanlık göründüğünü belirlemek için çetenin her bir üyesini çılgınca inceler ve güvensizlik duyarken büyüleyici bir strateji seviyesi izlersiniz.

Şerif, masumları kimliği belirsiz saldırganlarından korumakla görevlidir ve kurtardıkları her masum için bonus puan alırlar. Muhtemelen bu üzücü gruba aitsiniz; silahlara erişimi olmayan tek sınıf olarak masumlar kaçmalıdır.

Basit ama çok yönlüdür. Bir kavga patlak verdiğinde, katil yenilmekten kaçınmak için silah yerine bıçak kullanır. Bu da oldukça çılgın bir aksiyona neden olur. Turlar en fazla birkaç dakika sürer. Bu yüzden, Murder Mystery 2'nin sadece bir kez daha oynama cazibesinin gerçek bir zaman kaybı olması muhtemeldir.

Jailbreak

Roblox oyunlarının GTA 5 RP evrenine yaklaşabileceği en yakın nokta jailbreak yapmaktır. Başlamak için ya polis memuru ya da suçlu pozisyonunu seçin. İkincisini seçerseniz, Michael Schofield fantezinizi yaşarken Majestelerinin Zevkinden kaçacaksınız. Alternatif olarak, gününüzün geri kalanını kafeteryada geçirebilirsiniz ve bahçedeki trambolinlerde eğlenebilirsiniz.

Neyse ki, vücudunuzdaki karmaşık dövmeyi kullanarak kaçmanıza yardımcı olacak birinci sınıf bir suikastçı ekibi toplamanıza gerek kalmayacak; prosedür bundan daha basit. Kaçmak için bir anahtar karta ihtiyacınız olacak. Bu da sizi esir alan polislerin sahip olmamanızı tercih edeceği bir şey. Bu Roblox oyunundaki yankesicilik mekaniği Fallout ve The Elder Scrolls V: Skyrim oynayan herkese tanıdık gelecektir.

Bir polis memuru olarak, asi mahkûmlarınızın her türlü çabasını engellemek için bir tabanca, şok tabancası ve bir dizi kelepçe ile donatılacaksınız. Kaçmayı başarırlarsa, oyunun kapsamı patlar ve açık dünya haline gelir. En inatçı polis avcıları daha sonra büyük bir saklambaç oyununa girişir. Jailbreak oldukça iyi bir Roblox oyunu ve henüz beta aşamasında olmasına rağmen hala pek çok iyileştirme geliyor.

Super Bomb Survival!!

Roblox en iyi oyunlar listemizin bir başka üyesi de Super Bomb Survival!!. Oyundan önceki lobinin oyunun kendisinden daha keyifli olduğu hayatta kalma oyunlarını nadiren oynarız. Ancak bu daha sonra tartışacağımız bir konu. Natural Disaster Survival'a benzer şekilde, Super Bomb Survival!! hayatta kalmak istiyorsanız gökyüzünden düşen çeşitli fizik tabanlı tehlikelerden kaçınmanızı gerektirecek.

Yayılan yangınlar ve bir zamanlayıcıda patlayan dinamit gibi çok sayıda farklı türde havadan gelen tehlike vardır. Her ortamın dikeyliği ve yıkılabilirliği daha sonra bombalama alanları aracılığıyla ortaya çıkar; patlamalar, her 2,5 dakikalık döngü boyunca sürekli dalgalanan kalıcı yapısal hasar bırakır. Bu Roblox oyununun asıl zevki, başka bir tehlikeden kıl payı kurtulduktan sonra yeni bir kaçış yolu bulmak için çabaladığınız zamandır.

Daha önce de belirtildiği gibi, bir bombanın kurbanı olmak dünyanın sonu değil. Bunun yerine, pandemiyi çevreleyen alana gönderiliyorsunuz. Dahası, burada hayatta kalan son birkaç kişinin hayatta kalmak için çılgınca girişimlerde bulunduğunu gözlemleyebiliyorsunuz. Bu yeterince heyecan verici değil mi? PlayZone'un lobideki karşılığı olan seyirci alanında üzerine atlayabileceğiniz piyano tuşları var. Ayrıca, kendinizi ateşleyebileceğiniz toplar ve hatta tekmeleyebileceğiniz bir futbol topu bile var.

Speed Run 4

Zamansız bir hızlı platform oyunu olan Speed Run 4, kısa öğle yemeği seansları için idealdir. Başlangıç çizgisini geçtiğinizde anında sprint moduna girersiniz. Amacınız, tahmin edilebileceği gibi, 31 seviyenin her birinde olabildiğince hızlı bir şekilde yarışmaktır.

Evet, basit ama seviye tasarımı da müzik kadar çeşitli. Bir haritada, halüsinojenik trans dinlerken canlı mor platformlarda süzülüyor olabilirsiniz. Ancak başka bir haritada, arka planda Coldplay'in Speed of Sound'u çalarken sadece düz beyaz olabilir. Çünkü neden olmasın?

Ancak bunun sizi caydırmasına izin vermeyin, birçok Roblox oyununda olduğu gibi Speed Run 4 de en iyi başkalarıyla oynanır. Her seviyeyi kendi başınıza tamamlamak yeterince eğlenceli olsa da, Roblox arkadaşlarınızla rekabet etmek bu aksiyon dolu platform oyununa yeni bir unsur katıyor.

Hide and Seek Extreme

Roblox en iyi oyunlar listemizde, saklambaçlı bir oyun da var. Tüm okul çocukları bir noktada saklambaç oynamak zorundadır. Ancak Hide and Seek Extreme sayesinde artık en iyi oyun alanının heyecanını yaşamak için hava koşullarına, ısırgan otlarına veya birkaç çürük dizden fazlasına göğüs germek zorunda değiliz.

Oyunun temeli, bir oyuncunun rastgele "O" olarak seçilmesi ve oyunun yaratıcı bir şekilde tasarlanmış haritalarında saklanmaları için kısa bir süre verildikten sonra arkadaşlarını bulmaları gerektiğidir. Eğer sürekli gözaltında tutuluyorsanız ve bunun farkında değilseniz, öncelikle bir değişiklik yapmayı düşünmelisiniz.

Peki, Roblox oyununun bu fikri yorumlamasında "Extreme" olan nedir? Her bir "O" karakteri, klasik saklambaç oyununa karmaşıklık katan benzersiz bir yeteneğe sahiptir. İyi seçilmiş konumunuzdan emin hissediyorsanız, alay da edebilirsiniz. Bununla birlikte, sık sık tersinden ziyade, büyük ölçüde alay edildiğimizi keşfettik. Çocukların acımasız olması muhtemeldir.

Adopt Me!

Evlat edindiğiniz canlıları beslemek, giydirmek ve onlara bakmak mı istiyorsunuz? Öyleyse, bunlarla ilgili olan bu sevimli evcil hayvan oyunu ile tanışın. Ayrıca, Nintendo DS klasikleri Catz ve Dogz'u hatırlayan herkesin ilgisini çekecektir. Yeni evcil hayvanınızın gelişine hazırlanmak için kendi evinizi inşa edebilirsiniz ve istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz.

Evcil hayvanınızdan memnun değilseniz veya gözünüz gerçekten nadir bulunan neon köpeğe takıldıysa diğer oyuncularla hayvanları değiştirebilirsiniz. En son sürüm olan The Monkey Fairground, oyuna maymunları getiriyor. Adopt Me sürekli güncellenerek papağan ve ren geyiği gibi yeni yaratıklar getiriyor. Adopt Me en çok oynanan Roblox oyunlarından biridir. Çünkü sizi meşgul edecek çok şey vardır.

Roblox faydalı mı?

Roblox, çocuklar için yaratıcı ve eğitici bir platform olarak görülebilir. Oyuncular, kendi oyunlarını yaratabilir, tasarlayabilir ve paylaşabilirler. Bu sayede, programlama, tasarım ve işbirliği becerilerini geliştirebilirler. Ayrıca, Roblox oyunları, oyuncuların sosyal becerilerini geliştirerek iletişim, takım çalışması ve liderlik becerilerini de güçlendirebilir. Ancak, çocukların Roblox'ta geçirdiği sürenin kontrol edilmesi ve güvenliği sağlamak için gereken önlemlerin alınması önemlidir. Ayrıca, bazı oyunların içeriği ve kullanıcıları, çocuklar için uygun olmayabilir. Bu nedenle, ebeveynlerin çocuklarının Roblox kullanımını yakından takip etmeleri ve uygun önlemleri almaları önerilir.

Roblox en iyi oyunlar dışında ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, sitemiz üzerinde En iyi oyunlar 2022 yazımıza da kesinlikle bakmanızda fayda var. Bu sayede, birçok başlıkta bir sürü oyun tavsiyemize bakmanız mümkün. Zira, tadını çıkarabileceğiniz çok fazla oyun türü var. Biz de, şimdi tavsiye ettiğimiz yazımızda, bir sürü başlıktan bahsettik. Dahası, yazımızdaki başlıklarda yüzlerce tavsiye var.

Roblox en iyi oyunlar listesi ne işe yarar?

Roblox en iyi oyun listemizde yer alan oyunlar sayesinde, en iyi oyunları keşfetmeniz mümkün. Zira, 13 adet tavsiye verdik. Bu sayede, dikkatinizi çeken bir oyunu seçip tadını çıkarabilirsiniz.

Roblox en iyi oyunlar listesini nasıl hazırladınız?

Şimdi paylaştığımız Roblox en iyi oyun listesini hazırlarken birçok kaynaktan faydalandık. Hem kendi zevklerimizden hem de birden fazla kaynaktan bilgi topladık.

Roblox en iyi oyunlar listesine benzer listeler var mı?

Sitemizde, sizlere birçok oyunu tavsiye ettiğimiz listeler var. Hatta, Roblox en iyi oyun dışında film tavsiyelerimiz dahi var. Oyun ve film tavsiyelerimiz dışında, ayrıca hileler listelerimiz de var. Dahası, sistem gereksinimleri listelerimiz de mevcut. Bu sayede, bol bol bilgi almanız mümkün.

Roblox en iyi oyunlar listesi nedir?

Sizler için hazırladığımız bir listedir. Roblox en iyi oyun listemiz içerisinde, detaylı şekilde anlattığımız bir sürü oyun yer almakta.

Roblox en iyi oyunlar gerekli miydi?

Sizler için şimdiye kadar birçok liste hazırladık. Zaten, daha önce bahsettiğimiz en iyi oyunlar yazımızda da bunu göreceksiniz. Elbette, Roblox en iyi oyunlar listesi aşırı şart değildi. Fakat, sizin sorularınıza yönelik listeler hazırladığımız için, bir nevi gerekliydi.

Roblox en iyi oyunlar dışında neye bakmalıyım?

Sizlere şimdiye kadar birçok tavsiye verdik. Roblox en iyi oyun listemiz dışında da listelerimiz var. Sizlerle paylaştığımız en iyi oyunlar yazısına göz gezdirin. Fakat, nasıl bir oyun istediğinize karar verdikten sonra bunu yapın. Bu sayede, aradığınız oyunu rahatça bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.