Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 03.09.2021

Marvel’s Midnight Suns geçen hafta Gamescom sırasında karşımıza çıkmıştı. XCOM yapımcıları tarafından geliştirilen oyun, bu türe farklı bir soluk getirecek gibi duruyor. Geçtiğimiz gün ise oyun ile ilgili bir oynanış fragmanı yayınlandı. Resmi Marvel YouTube kanalında üç dakikalık bir video karşımızda. Ek olarak IGN'in kanalında da 6 dakikalık bir video yayınlandı. İki video da oynanış hakkında bilgi edinmemize ve oyundan neler beklememiz gerektiğini çok iyi açıklıyor.

Bol bol RPG ögeleri göreceğiz.

Videoda geliştirme seçenekleri, yetenek seçimleri ve diyalog hakkında bazı görsel bilgilerin yanı sıra taktiksel RPG oynanışı hakkında bilgi sahibi olduk. Hatta kart tabanlı sistemin nasıl çalışacağını da gördük. Savaş alanları olarak Avengers Tower, New York City çatıları, yeraltı Hydra merkezleri, çöller ve hatta Hellscape boyutları gibi her türlü yerde savaşlar ve daha fazlası olacak.

Marvel’s Midnight Suns, en iyi XCOM oyunlarıyla tanınan stüdyo olan Firaxis Games tarafından geliştiriliyor. Vebu stüdyonun etkileri videoda açıkça belli diyebiliriz. Bununla birlikte, oyun aynı zamanda diğer bazı sıra tabanlı strateji oyunlarına da benziyor. Özellikle Fire Emblem serisine benzer içerikler görmek oldukça mümkün. Midnight Suns oyununda bir dizi Marvel süper kahramanı yer alacak. Lakin, oyuncu esas olarak “mother of demons” olarak bilinen Lilith'in kayıp çocuğu Hunter'ı da kontrol edebileceğiz.

Marvel’s Midnight Suns, Mart 2022 tarihinde çıkacak.

Oynanış detaylarına geçersek, oyuncular üç kahramandan oluşan bir ekip oluşturacaklar. Daha sonra rastgele bir yetenek seçimi şansı ile oyun başlayacak. Yani her savaş için taktiklerini değiştirme şansı oyuncuların elinde olacak. Ki bu durumda anlaşıldığı gibi her savaş farklı taktik ve oynanış seçenekleri ile oynanacak. Oyundaki her kahramanın, savunma ve koruyucu hareketlerden bitiricilere kadar uzanan benzersiz bir dizi yeteneği olacak. Açılacak çok sayıda benzersiz kostüm, yükseltilecek yetenekler ve kombo hareketleri ortaya çıkarmak için diğer kahramanlar birbirleri ile takım şeklinde savaşacak.

Oyunun Mart 2022 tarihinde çıkacağı resmi olarak belli. Ancak bir erteleme durumu olur mu bilemeyiz. Oyun PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch, Microsoft Store, Steam ve Epic Games Store platformlarında mevcut olacak. Oynanış videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.