Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 26.08.2021

Gamescom ile birlikte XCOM geliştiricisi Firaxis tarafından, Marvel'ın yeni strateji oyunu Marvel Midnight Suns karşımızda. Aynı zamanda oyunun yayınlığını 2K Games yapacak. En büyük özellik olarak ise taktiksel RPG olacak oyunda kendi karakterlerimizi özelleştirme şansımız olacak.

Kendi kahramanımızı yaratabileceğiz.

Yapımcılar oyunu, “Marvel Evrenindeki ilk özelleştirilebilir orijinal kahraman” olan kendi Marvel süper kahramanlarını kişiselleştirebilecek. Ek olarak Avengers, X-Men, Runaways ve daha fazlasını kapsayan tanıdık Marvel kahramanlarıyla yan yana savaşacaklar. Marvel Midnight Suns, Marvel Evreni'nin karanlık tarafında geçen yeni bir taktik RPG' olacak. Dünya'nın savunma hattı olan Midnight Suns ile birlikte yeraltı dünyasının şeytani güçleriyle savaşacaklar.” şeklinde tanıttı.

Wolverine, Iron Man, Blade, Captain America ve daha fazlası.

Oyunda Wolverine, Iron Man, Blade, Captain America, Ghost Rider gibi karakterleri kontrol edebileceğiz. Duyuru fragmanı yayınlandı ancak 1 Eylül'de oynanış fragmanı da gelecek. Oyunun şu anda Steam ve Epic Games, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch ve Windows PC'de Mart 2022 tarihi ile çıkması planlanıyor.

Marvel Games Başkan Yardımcısı Bill Rosemann “Taktiksel oyunlar geliştirmesini Marvel'in doğaüstü tarafıyla birleştiren Firaxis ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. Firaxis'in yaratıcı yönetmeni Jake Solomon şunları ekledi “Marvel çizgi romanlarını okuyarak ve severek büyüdüm. Bu karakterlere ve onların hikayelerine bir oyun yapmak benim ve ekibim için bir onurdur. Bir Marvel, RPG ve taktik hayranıysanız, Marvel's Midnight Suns sevilen karakterleri hiç görmediğiniz şekilde sunacak."

Son olarak, oyunun Türkiye fiyatı henüz belli değil. Ancak Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.