Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 04.08.2018

Günümüz gençlerinin ellerinden düşmeyen bir uygulamadan bahsedeceğiz sizlere. Arkadaşlarımızla veya tek başımıza olan anılarımızı paylaştığımız Instagram platformu, aslında bizlere bayağı bir fayda sağlıyor. Eskiden albüm albüm biriktirdiğimiz fotoğraflarımız, bu platform sayesinde dijital ortamda yer alıyor ve isteğimize bağlı olarak değişen insanlar bu albümlerimize göz gezdirebiliyor. Her ne kadar genel olarak güzel bir uygulama olsa da, bazı sebeplerden dolayı Instagram hesap silme ile ilgili araştırmalar yapmaya başlıyoruz. Bu haberimizde de, sizlere tam olarak bu konudan bahsedeceğiz ve hesabınızı nasıl silebileceğinizi sizlere anlatacağız.

Instagram hesap silme ile ilgili bilmeniz gereken her şey

Instagram hesap silme ile ilgili bilmeniz gereken her şey

Hesabınızı neden silmek istediğiniz konusunda bir fikrimiz yok açıkçası. Fakat, Instagram hesap silme işlemlerine başlamak için, öncelikle buraya tıklamanız gerekmekte. Tabii, bu sayfanın işe yaraması için öncelikle internet tarayıcınız üzerinde hesabınızın da açık olması gerekmekte. Eğer bu aşamaya kadar her şey tamamsa, şimdi yavaş yavaş silmeye başlayabilirsiniz demektir. Bizlere yöneltilen, “Gitmeden önce lütfen bize nedenini söyle” kısmında, silmek isteme nedeninizi seçmekle başlayın.

Instagram hesap silme işlemlerine neden başladığınızı belirttikten sonra, bizleri başka bölümler de karşılıyor elbette. Öncelikle, şifrenizi girmeniz istenecek. Girdikten sonra da üzerinde, “Hesabımı kalıcı olarak kapat” yazan tuşa tıklamanız gerekiyor. Bu aşamayı da geçtiyseniz, artık hesabınız kalıcı olarak kapatılmış demektir. Hesap silme aşamalarına başlamadan önce, bu kısımlara eğer arayüz aracılığıyla gelmeye çalışırsanız, genellikle kalıcı değil de geçici olarak kapatma seçenekleri ile karşılaşırsınız. Bunu da, küçük bir not olarak belirtmemizde fayda var.

Instagram hesabınızı silmenize sebep olan şeyin ne olduğu konusunda en ufak bir fikrimiz yok elbette. Fakat, o kadar emek verdiğiniz ve uğraş gösterdiğiniz hesabınızı bir anda kapatmak yerine başka yollar da izleyebilirsiniz. Eğer illa hesabınızı silme zorunluluğunuz yoksa, platform üzerinde sunulan geçici olarak kapatma işlemlerine de göz gezdirmek isteyebilirsiniz. Yok, kesinlikle silmeniz gerekiyorsa, bu konuda da birkaç tavsiyemiz var elbette. Öncelikle, bu hesap sizin fotoğraf albümünüz olduğu ve geçmişinizi içerdiği için, öylece silmek yerine fotoğraflarınızı öncelikle yedeklemeniz tavsiyesini de verebiliriz. Umarız ki, bu rehberimiz Instagram hesap silme işlemleri konusunda yeterince yardımcı olmayı başarmıştır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.