Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 10.09.2020

Bundan bir süre önce, The Legend of Zelda Breath of the Wild'ın 100 yıl öncesinde neler yaşandığını anlatan bir oyunun yolda olduğu ile ilgili bir fragman yayımlanmış ve uzun süre de pek bir açıklama yapılmamıştı. Görünüşe göre, bizlere bu olayların 100 yıl öncesini anlatacak olan yapım Hyrule Warriors Age of Calamity. Dahası da, haberimize konuk olan bu Hyrule Warriors Age of Calamity için çıkış tarihi de paylaşıldı. Öncelikle, sizleri Hyrule Warriors Age of Calamity için yayımlanan fragman ile baş başa bırakalım, sonrasında da detaylardan bahsedelim.

Hyrule Warriors Age of Calamity çıkış tarihi 20 Kasım 2020

Nintendo ekibinin verdiği bilgilere bakacak olursak Hyrule Warriors Age of Calamity'nin çıkış tarihi 20 Kasım 2020. Yani, geriye pek bir şey kalmadı da denilebilir. Oyunun basın bülteninde oyun hakkında, "The Legend of Zelda: Breath of the Wild'daki olaylardan bir asır önce, Great Calamity meydana geldi. Hyrule, krallığı sonsuza dek değiştiren kötü bir güç tarafından harap oldu ve karanlığa gömüldü. The Legend of Zelda: Breath of the Wild'da Great Calamity'e değinilirken, hayranlar bu felaket olaydan önce olanları hiç deneyimlememişti… şimdiye kadar." şeklinde bilgi verildi. Bu da, bizlere oyunda nasıl bir hikayeyle karşılaşacağımızı anlatıyor.

Hyrule Warriors, Fire Emblem Warriors, Dragon Quest Heroes gibi yapımları oynamış olan oyuncuların yabancılık çekmeyeceği bir oyun olarak da belirtilebilir, yolda olan Hyrule Warriors Age of Calamity. Çünkü, bu yapımların arkasında Dynasty Warriors serisinden de tanıdığımız ekipler yer alıyor. Açıkçası, Hyrule Warriors Age of Calamity'de, The Legend of Zelda Breath of the Wild'dan 100 yıl önce nelerin yaşandığını tecrübe etmeyi merakla bekliyoruz. Umarız ki elimize geçer ve bol bol sizlere bahsedebiliriz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.