Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 06.07.2023

Kart oyunları, yıllar boyunca oyuncuların büyük ilgisini çeken popüler bir oyun türü haline gelmiştir. Mobil, PC ve konsollarında oynanabilen bu oyunlar, strateji, rekabet ve kart koleksiyonu gibi unsurları bir araya getirerek zengin bir oyun deneyimi sunmaktadır. Bu makalede, mobil, PC ve konsollar için en iyi 30 kart oyununu seçerek, oyunculara rehberlik etmeyi amaçlıyoruz. İlk olarak, üç kategoride en iyi 10 kart oyunu listeleyeceğiz. Daha sonra ise her bir oyunu ayrı başlıklar altında açıklayacağız.

Mobil Platformlar İçin En İyi 10 Kart Oyunu

Önce, mobil platformlarda oynayabileceğiniz en iyi 10 kart oyunu listemizi paylaşalım:

 1. Hearthstone: Heroes of Warcraft
 2. Gwent: The Witcher Card Game
 3. Shadowverse
 4. Legends of Runeterra
 5. Eternal
 6. The Elder Scrolls: Legends
 7. Magic: The Gathering Arena
 8. Yu-Gi-Oh! Duel Links
 9. Pokémon TCG Online
 10. Ascension: Chronicle of the Godslayer

 

PC İçin En İyi 10 Kart Oyunu

Sonra, PC üzerinde oynayabileceğiniz en iyi 10 kart oyunu listemizi paylaşalım:

 1. Hearthstone: Heroes of Warcraft
 2. Magic: The Gathering Arena
 3. Legends of Runeterra
 4. Gwent: The Witcher Card Game
 5. Slay the Spire
 6. Sins of a Solar Empire: Rebellion
 7. Thronebreaker: The Witcher Tales
 8. Faeria
 9. Hand of Fate 2
 10. Artifact

 

Konsollar İçin En İyi 10 Kart Oyunu

Şimdi de, konsollarda oynayabileceğiniz en iyi 10 kart oyunu listemizi paylaşalım:

 1. Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers
 2. Uno
 3. Slay the Spire
 4. Hand of Fate 2
 5. Thronebreaker: The Witcher Tales
 6. Monster Slayers
 7. SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech
 8. Yu-Gi-Oh! Legacy of the Duelist: Link Evolution
 9. Gwent: The Witcher Card Game
 10. Culdcept Revolt

 

Mobil Platformlar İçin En İyi 10 Kart Oyunu

Şimdi, her bir oyunu daha ayrıntılı olarak ele alalım. Önce, mobil oyunlarla başlayalım:

Hearthstone: Heroes of Warcraft

En iyi kart oyunu söz konusuysa, Blizzard ekibinin bir eseri, kesinlikle listede olmalı. Hearthstone, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve mobil platformlar başta olmak üzere birçok platformda oynanabilen popüler bir kart oyunudur. Ayrıca oyuncular, Warcraft evreninden tanıdık karakterlerin yer aldığı kartları kullanarak stratejilerini oluştururlar.

Gwent: The Witcher Card Game

Gwent: The Witcher Card Game, The Witcher serisindeki ünlü kart oyunu Gwent'in bağımsız bir sürümüdür. CD Projekt Red tarafından geliştirilen bu oyun, oyunculara taktiksel hamleler yapma ve güçlü desteler oluşturma fırsatı sunar.

Shadowverse

Shadowverse, Cygames tarafından geliştirilen popüler bir kart oyunudur. Ayrıca oyuncular, epik kartları kullanarak stratejilerini oluştururken, anime tarzı grafikleri ve derin oynanışıyla dikkat çeken bir deneyim yaşarlar.

Legends of Runeterra

Ayrıca en iyi kart oyunu listemizde Riot ekibinin de oyunu var. Riot Games tarafından geliştirilen Legends of Runeterra, League of Legends evreninden esinlenen bir kart oyunudur. Oyuncular, stratejik hamlelerle destelerini oluşturur ve rakiplerine karşı mücadele ederler.

Eternal

Dire Wolf Digital tarafından geliştirilen Eternal, birçok platformda oynanabilen bir kart oyunudur. Ayrıca oyuncular, güçlü kartları kullanarak destelerini oluşturur ve rakiplerine meydan okurken taktiksel hamleler yaparlar.

The Elder Scrolls: Legends

Bethesda Softworks tarafından geliştirilen The Elder Scrolls: Legends, popüler Elder Scrolls evrenine dayanan bir kart oyunudur. Oyuncular, efsanevi karakterleri ve büyüleri içeren kartları kullanarak stratejilerini oluştururlar.

Magic: The Gathering Arena

Şimdi, en iyi kart oyunu başlığı altında Magic'ten bahsetmemek olmazdı. Magic: The Gathering Arena, efsanevi kart oyunu Magic: The Gathering'in dijital versiyonudur. Wizards of the Coast tarafından geliştirilen bu oyun, oyunculara koleksiyonlarını oluşturma ve diğer oyuncularla karşılaşma imkanı sunar.

Yu-Gi-Oh! Duel Links

Yu-Gi-Oh! Duel Links, ünlü Yu-Gi-Oh! serisinden esinlenen bir mobil kart oyunudur. Ayrıca oyuncular, ikonik karakterlerin yer aldığı kartları kullanarak stratejik hamleler yapar ve düelloya girerler.

Pokémon TCG Online

Pokémon TCG Online, popüler Pokémon kart oyununun çevrimiçi versiyonudur. Oyuncular, Pokémonları ve onların yeteneklerini içeren kartları kullanarak rakiplerine karşı mücadele ederler.

Ascension: Chronicle of the Godslayer

Ascension: Chronicle of the Godslayer, mobil platformlarda oynanabilen popüler bir deck-building kart oyunudur. Ayrıca oyuncular, destelerini geliştirir ve güçlü kartları toplayarak rakiplerini yenmeye çalışırlar.

PC İçin En İyi 10 Kart Oyunu

Sonra da, PC oyunları var sırada:

Hearthstone: Heroes of Warcraft

En iyi kart oyunu listemizde PC için de Hearthstone kesinlikle zirvede. Hearthstone, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve PC platformunda da büyük bir oyuncu kitlesi olan bir kart oyunudur. Oyun, strateji, hızlı tempolu oynanış ve zengin kart koleksiyonuyla dikkat çeker.

Magic: The Gathering Arena

Magic: The Gathering Arena, efsanevi kart oyunu Magic: The Gathering'in PC versiyonudur. Ayrıca oyuncular, diğer oyuncularla çevrimiçi olarak mücadele ederken, destelerini oluşturur ve geliştirirler.

Legends of Runeterra

Legends of Runeterra, PC platformunda oynanabilen popüler bir kart oyunudur. Oyuncular, stratejikhamleler yaparak destelerini oluşturur ve rakiplerine karşı mücadele ederler. Oyun, zengin bir League of Legends evreniyle oyuncuları etkileyici bir deneyime davet eder.

Gwent: The Witcher Card Game

En iyi kart oyunu listemizde, kesinlikle The Witcher'dan bildiğimiz bir oyun da var. Gwent: The Witcher Card Game, CD Projekt Red tarafından PC için geliştirilen bir kart oyunudur. Oyuncular, The Witcher evreninden tanıdık karakterleri ve kartları kullanarak taktiksel hamleler yapar ve rakiplerini alt etmeye çalışırlar.

Slay the Spire

Slay the Spire, Mega Crit Games tarafından geliştirilen bir deck-building kart oyunudur. Ayrıca oyuncular, destelerini güçlendirecek kartları seçerek bir kuleyi tırmanırken zorlu düşmanlarla karşılaşırlar.

Sins of a Solar Empire: Rebellion

Sins of a Solar Empire: Rebellion, Ironclad Games tarafından geliştirilen bir strateji ve kart oyunu kombinasyonudur. Oyuncular, uzayda imparatorluklarını yönetirken diplomatik hamleler yapar ve savaşlara girerler.

Thronebreaker: The Witcher Tales

Şimdi, en iyi kart oyunu listemizdeki diğer The Witcher oyunundan bahsedelim. Thronebreaker: The Witcher Tales, CD Projekt Red tarafından geliştirilen bir RPG ve kart oyunu birleşimidir. Ayrıca oyuncular, The Witcher evreninde etkileyici bir hikayeyle karşılaşırken kartları kullanarak stratejik savaşlar yaparlar.

Faeria

Faeria, Abrakam Entertainment tarafından geliştirilen bir strateji ve kart oyunudur. Oyuncular, bir tahta üzerinde kartları yerleştirerek topraklarını genişletir ve rakiplerine karşı rekabet ederler.

Hand of Fate 2

Hand of Fate 2, Defiant Development tarafından geliştirilen bir aksiyon ve kart oyunudur. Ayrıca oyuncular, gizemli bir kumarbazın meydan okumalarını kabul ederken, kartları kullanarak kaderlerini şekillendirirler.

Artifact

Artifact, Valve Corporation tarafından geliştirilen bir dijital kart oyunudur. Oyuncular, güçlü kartları kullanarak rakiplerine karşı stratejilerini uygularken, özgün bir oyun mekaniği ve derinlik sunar.

Konsollar İçin En İyi 10 Kart Oyunu

Şimdi ve son olarak da konsollar için seçtiğimiz oyunlar var:

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers

En iyi kart oyunu seçimlerimiz arasında konsollar için kesinlikle en iyi kart oyunu ile başlayalım. Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers, konsollar için popüler bir kart oyunu serisidir. Ayrıca oyuncular, destelerini oluşturur ve rakiplerine karşı mücadele ederken büyülü dünyaları keşfederler.

Uno

Uno, konsollarda oynanabilen klasik bir kart oyunudur. Oyuncular, renkler ve sayılar üzerine kurulu stratejik hamleler yaparak rakiplerini alt etmeye çalışırlar.

Slay the Spire

Slay the Spire, konsollar için de mevcut olan bir deck-building kart oyunudur. Oyuncular, zorlu bir kuleyi tırmanırken kartları kullanarak stratejik hamleler yaparlar.

Hand of Fate 2

En iyi kart oyunu listemizdeki bir başka kesinlikle efsane oyuna geldik. Hand of Fate 2, konsollar için de yayınlanan bir aksiyon ve kart oyunudur. Ayrıca oyuncular, kaderlerini şekillendiren kartları kullanarak gizemli bir kumarbazla karşılaşır ve zorlu meydan okumaları tamamlarlar.

Thronebreaker: The Witcher Tales

Thronebreaker: The Witcher Tales, konsollar için de bulunan bir RPG ve kart oyunu kombinasyonudur. Oyuncular, The Witcher evreninde unutulmaz bir hikayeyle karşılaşırken kartları kullanarak stratejik savaşlara girerler.

Monster Slayers

Monster Slayers, konsollar için mevcut olan bir roguelike deck-building kart oyunudur. Oyuncular, canavarlarla dolu bir dünyada destelerini geliştirir. Sonra da macera dolu bir yolculuğa çıkarlar.

SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech

Şimdi, en iyi kart oyunu listemizdeki bir başka oyun var sırada. SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech, konsollar için yayınlanan bir kart oyunudur. Oyuncular, robot kahramanlarla birlikte destelerini geliştirir. Sonra da epik savaşlara girerler.

Yu-Gi-Oh! Legacy of the Duelist: Link Evolution

Yu-Gi-Oh! Legacy of the Duelist: Link Evolution, konsollarda kesinlikle popüler bir Yu-Gi-Oh! kart oyunudur. Oyuncular, stratejik hamleler yapar ve düellolara katılırlar. Ayrıca, bunu da ikonik karakterlerin yer aldığı kartları kullanarak gerçekleştirirler.

Gwent: The Witcher Card Game

Gwent: The Witcher Card Game, konsollar için de mevcut olan bağımsız bir kart oyunudur. Oyuncular, The Witcher evreninden tanıdık karakterlerin yer aldığı kartları kullanarak taktiksel hamleler yapar ve rakiplerini alt etmeye çalışırlar.

Culdcept Revolt

Bu da en iyi kart oyunu listemizdeki son oyun. Culdcept Revolt, konsollarda oynanabilen bir strateji ve kart oyunudur. Oyuncular, toprakları ele geçirmek ve rakiplerini yenmek için kartları kullanırken, derin bir oyun mekaniği ve stratejik seçenekler sunar.

Bu liste, mobil, PC ve konsollar için en iyi kart oyunlarını kapsamaktadır. Her bir oyun, kendine özgü oynanış mekanikleri, grafikler ve kart koleksiyonu sunarak oyunculara zengin bir deneyim yaşatmaktadır. Hangi platformda oynamayı tercih ederseniz edin, bu kart oyunları strateji yeteneklerinizi sınayacak ve sizi heyecan dolu mücadelelere sürükleyecektir. Dahası, sitemizde 2022 için de kapsamlı bir en iyi oyunlar yer alıyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.