Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 02.09.2018

Bağımsız oyun geliştiricilerini sevenler de var, bir o kadar sevmeyenler de. Sevenler, genelde bu tarz yapımcıların daha özgür oldukları ve yaratıcılıklarını konuşturdukları için seviyor. Sevmeyenler de, genelde AAA kalitesindeki oyunlar dışında gözüne pek bir şey kestirmeyenler. Eğer bağımsız yapımlardan hoşlanan bir oyuncuysanız, bu haberimiz kesinlikle size göre demektir. Zira, hemen aşağıda oyun içi görsellerini sizlerle paylaşmış olduğumuz, CryEngine ile hazırlanmakta olan Dark Vale isimli oyundan biraz bahsedeceğiz.

Dark Vale, CryEngine motorunun gücünü bizlere olabildiğince gösteriyor

Yukarıda görsellerini sizlerle paylaşmış olduğumuz Dark Vale, tek bir kişi tarafından hazırlanıyor. Ryan Schake isimli bir geliştirici tarafından hazırlanmakta olan Dark Vale, içerisinde birden fazla çevreyi de barındırıyor. Sizlerle paylaştığımız galerideki görsellerde de, bu çevrelerden birkaçını görmeniz mümkün. CryEngine oyun motorunun gücünü hissettirmeye çalışan Dark Vale, tek bir kişi tarafından hazırlanıyor demiştik. Bu yüzden, oyundan çok fazla bir şey beklememenizi tavsiye ederiz.

Bahsini etmekte olduğumuz şeyler, canavarlar, yapay zeka ve dahası. Ryan Schake tarafından CryEngine ile geliştirilen Dark Vale, karşımıza sadece bir yürüme simülatörü olarak çıkacak. Bol bol gezecek, keşif yapacak ve güzel sahneler ile karşılaşacağız oyun içerisinde. Bu özellikler dışında pek bir şey bulunmayacak ne yazık ki. Galerimizde bulunan görseldeki yerler, an itibari ile oyun içerisinde tamamlanmış olan yerler. Muhtemelen, oyun daha fazla tamamlandıkça, çok daha güzel görseller gelmeye devam edecektir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.