Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 12.06.2020

Bugün yine Twitch’in bir diğer meleklerinden olan Canem Kurt namıdiğer canems kimdir, yakından tanıyacağız.

İsim-Soyisim, Nerelisiniz, Doğum Tarihiniz ve Eğitim Durumunuz hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

Canem Kurt, 27 Mart 1996 İstanbul doğumluyum, Basım ve Yayın Teknolojileri Önlisans mezunuyum. Şuan Gazetecilik Lisans son sınıf öğrencisiyim.

Twitch’e nasıl başladınız, sizi buraya çeken neydi?

Twitch'i zaten uzun bir süredir takip ediyordum. Pandemi döneminde boş vaktim olunca, hem zaman geçirmek hemde eğlenmek için başlamaya karar verdim.

Twitch dışında bir mesleğiniz var mı?

Şuan öğrenciyim, yaz döneminde mezun oluyorum.

Twitch’de ilerlerseniz onu meslek olarak görür müsünüz yoksa sizin için hep eğlence mi?

İlk başta sadece eğlenmek için başladığım Twitch'i şuan meslek olarak düşünmeye başladım. Şu anda daha iyi yayın yapabilmek için de yatırım yapıyorum. Yayınlarım düşündüğüm gibi ilerlediği taktirde meslek olarak devam etmek isterim.

Örnek aldığınız birileri var mı?

Herkesin farklı kitlesinin olduğunu ve farklı içerikler ürettiğini düşündüğüm için örnek aldığım bir isim söyleyemem. Fakat severek takip ettiğim yayıncılar arasında Pqueen, Wtcn var.

Son olarak da ilerideki hedefleriniz nedir?

İlerideki hedefim ilk olarak daha kaliteli yayın yapabilmek için gerekli ekipmanlarımı toplamak ve daha geniş kitlelere ulaşmak.

Twitch

Instagram

Twitch Nedir?

Twitch ya da Twitch.tv, elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu.Haziran 2011’de Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur. Justin.tv girişimi olarak oyunlarla alakalı içerikleri yayımlamaya başlamıştır. Her ay 43 milyondan daha fazla izleyiciye hizmet vermektedir. Ortalama izlenme süresi ise 1,5 saattir. Şubat 2014’te ABD’de internet trafiğinin en büyük dördüncü kaynağı olarak belirlenmiştir. Eylül 2014 yılında Twitch, Amazon tarafından 970 Milyon $ karşılığında satın alınmıştır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.