Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 28.04.2020

Merhaba arkadaşlar kimdir bölümümüzün bu yazısında sizlere elimden geldiğince hemşehrim olan No.1'i tanıtmaya çalışacağım.

Can Bozok 1988 yılında Denizli'de doğmuştur. İlk önce Denizli'de Gazi İlköğretim Okulu'nda okumuştur. Sonra bu okuldan atılınca Servergazi'de koleje başlamıştır. Daha sonraları Denizli Lisesi ve Hasan Tekin Ada Anadolu Lisesi'nde öğrenim görmeye başlamıştır. Fakat bu okulların hepsinden atıldığı için eğitim öğretimine devam etmemiştir. Eğitim öğretimine devam etmediğin iyi ki diyerek belirtiyor.

no.1-bu-bir-oyun

Liseden atıldıktan sonra babası onu matbaaya götürmüştür. Bir süre Ege Ofset'te çalışmıştır. Babası sonra ona "Çalışmak mı istiyorsun yoksa okula devam edecek misin?" diye sorduğunda, çalışmak istemediği için okula gitmeyi kabul etmiş ve bu okuldan da atılmıştır. Okuldan atıldıktan sonra müzik yapmaya karar vermiştir.

O sıralar sürekli olarak rap müzik dinlediği için rap müzik yapmaya karar verdi. Fakat rap müzik yapabilmesi için bir altyapı (beat)'e ihtiyacı vardı. Bu konu hakkında hiçbir bilgiye sahip olmayan Can PC'sinde beat yapımı ile ilgili bilgiler araştırırken FL Studio ile karşılaştı ve rap müzik macerası başladı. Beat'i de nasıl yapacağını öğrendikten sonra kayıt yapabilmesi için bir mikrofona ihtiyacı vardı.

Denizli'de gerçekleştirilen bir rap konseri bitiminde sahnedeki mikrofonlardan birini çalmıştır. Mahlasını No.1 olarak belirledikten sonra bu mikrofonla kayıtlar almış ve kayıtlarını ilk Underground albümü olan Çalıntı Mikrofon albümünde toplamıştır. Albümde bulunan şarkılarınının beğenilmesi üzerine içindeki istek duygusu daha da fazla artmış ve üretmeye devam etmiştir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.