Avatar
Yazar: Batuhan Dağdelen, Editör Yazım tarihi: 08.02.2024

Insider Gaming’den tanıdığımız Tom Henderson bir rapor paylaştı. Rapora göre, bu yıl Call of Duty serisi, Black Ops Gulf War ile açık dünya formülüne geçiyor. Seride daha önce Modern Warfare 3 ile açık dünya görevlerini tatmıştık. Lakin Modern Warfare 3'te olduğu gibi eski oyunlardan kullanılan kaynakların aksine Black Ops Gulf War’da her şey sıfırdan üretildi. Oyun açık dünyasıyla Far Cry'ı andıracak.

Call of Duty Black Ops Gulf War açık dünya sunacak

Raporda, yeni Call Of Duty oyunu olan Black Ops Gulf War’da oyuncular ve ekip arkadaşlarının araçlar kullanabileceği iddia ediliyor. Ayrıca bir noktadan diğerine gitmek için hızlı seyahat sisteminin de oyunda bulunacağı belirtiliyor. Kaç adet lineer görevin olacağı belli değil. Ancak kaynaklara göre oyun kesinlikle lineer görevleri de içerecek. Hikaye modu, Black Ops Cold War hikaye modunu da geliştiren Raven Software tarafından geliştiriyor. Oyunun multiplayer ve zombies modlarına ise Treyarch Games el atıyor. Ayrıca Russel Adler gibi bazı Black Ops karakterlerinin bu oyunda geri döneceği de söyleniyor.

Call of Duty Black Ops Gulf War dışında serinin devam oyunlarının da lineer oyun yapısını bırakıp açık dünya formülünü uygulama ihtimali var. Satürn kod adlı yeni Call of Duty'nin farklı biyomlarda geçen hikaye moduna sahip olacağı düşünülmekte. Kaynaklar hikaye modunun lineer bölümlerden ziyade açık dünyada geçmesinin sebebinin geliştirme sürecini kolaylaştırmak olduğunu aktardı. Fakat bu durumun değişip değişmeyeceği oyunun çıkmasıyla netliğe kavuşacak.

Black Ops serisinin altıncı oyunu Call of Duty: Black Ops Gulf War olacak. Ekim 2024 tarihinde satışa sunulması beklenen yapım şüphesiz Call of Duty hayranlarını meraklandırıyor. Call of Duty serisinin yayınlanan son oyunu Call of Duty: Modern Warfare III olmuştu. Ayrıca, sitemizde MW3'ü de incelemiştik. Oyun 10 Kasım 2023 tarihinde PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve Windows'a çıkmıştı.

CoD Black Ops Gulf War geçen yılın başlarında Windows Central sayesinde gün yüzüne çıkmıştı. Cerberus kod adı altında geliştirilen yapımın eski nesil konsollara da çıkması planlanıyor. Körfez savaşını konu alan yapımın CIA faaliyetlerine yoğun bir şekilde odaklanması beklentiler arasında.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.