Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 31.08.2018

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Black Desert Online Remastered olarak da adlandırdığımız yeni sürüm çıkışını gerçekleştirdi. Bu çıkış ile birlikte de Black Desert Online oyuncuları açısından büyük bir artış ile karşılaşıldı. Bu haberin duyurusu, Black Desert Online arkasındaki Pearl Abyss ve Kakao Games tarafından yapıldı. İşin ilginç yanı, eski oyuncuların dönmesinin yanı sıra, aynı zamanda birçok yeni oyuncuyu da kendisine çekmeyi başardı. Birazdan bahsedeceğimiz Black Desert Online Remastered ile görülen sayılar gerçekten büyük.

Black Desert Online Remastered sürümü ile yeni oyuncularda %24,2'lik bir artış görüldü

Pearl Abyss ve Kakao Games ekiplerinin, Black Desert Online Remastered sürümünün ilk başarılarını paylaşmaya başladığından bahsetmiştik zaten. Verilen bilgilere göre yeni oyuncularda %24,2'lik büyük bir artış söz konusu. İşin dahası, eskiden oynayan fakat Black Desert Online Remastered ile geri dönen oyuncularda da büyük bir artış var. Black Desert Online Remastered ile birlikte, geri dönen oyuncu sayısında da %103,6'lık gerçekten büyük bir artış ile karşılaşıyoruz. Bu başarı hakkında da Kakao Games Europe'un CEO'su Minsung Kim açıklamalarda bulundu.

Minsung Kim, "Pearl Abyss, Black Desert Online Remastered ile fantastik bir iş başardı. Oyun, zaten en iyi oyun içi görselliğe sahipti ama Black Desert Online Remastered ile birlikte geliştiriciler çıtayı daha da yükseltti. Bu kadar oyuncunun oyuna geri dönüyor olması hiç de şaşırtıcı bir şey değil." diyerek Black Desert Online Remastered başarısı hakkındaki fikirlerini güzel bir dil ile paylaştı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.