Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 18.06.2020

Bugün yine Twitch’in bir diğer meleklerinden olan Damla Ahıskalı namıdiğer atesa kimdir, yakından tanıyacağız.

İsim-Soyisim, Nerelisiniz, Doğum Tarihiniz ve Eğitim Durumunuz hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

Adım Damla Ahıskalı Amasyalıyım ama İstanbulda 9 Kasım tarihinde Fatihte doğdum hala İstanbulda yaşıyorum İstanbul Aydın Üniversitesinde Grafik Tasarım okuyorum.

Twitch'e nasıl başladınız, sizi buraya çeken neydi?

Twitchle 2014 yılında Jahrein izleyerek tanıştım beni çeken yanı insanların topluca sohbet etmesiydi ama en çok da oyunların burada yayınlanmasıydı.

Twitch dışında bir mesleğiniz var mı?

Twitch dışında bir mesleğim yok Twitchi de açıkçası bir meslek olarak görmüyorum daha çok bir hobi projesi yani benim için bir eğlence dediğiniz gibi çünkü oyun oynamayı ve oynadığım oyunları insanlara göstermeyi seviyorum daha büyük kitlelere ulaştığımda daha da çok seveceğim.

Örnek aldığınız birileri var mı?

Örnek aldığım birisi yok kendim olmak istiyorum kendi tarzımda ilerlemek istiyorum ama oynadığım oyunlarda örnek aldığım profesyonel oyunlar var tabi ki.

Son olarak da ilerideki hedefleriniz nedir?

Twitch ile ilgili ilerideki hedefim daha geniş kitlelere karışıp oynadığım oyunu ve yaptığım yayını insanlara taşımak istiyorum bunun için de çabalıyorum Twitchin gameplay ağırlıklı kız yayıncılar ihtiyacı var.

Atesa Twitch

Instagram

Twitch Nedir?

Twitch ya da Twitch.tv, elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu.Haziran 2011’de Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur. Justin.tv girişimi olarak oyunlarla alakalı içerikleri yayımlamaya başlamıştır. Her ay 43 milyondan daha fazla izleyiciye hizmet vermektedir. Ortalama izlenme süresi ise 1,5 saattir. Şubat 2014’te ABD’de internet trafiğinin en büyük dördüncü kaynağı olarak belirlenmiştir. Eylül 2014 yılında Twitch, Amazon tarafından 970 Milyon $ karşılığında satın alınmıştır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.