Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 14.06.2020

Bugün yine Twitch’in bir diğer meleklerinden olan ve muhteşem çizer Almira Gümüş namıdiğer almiragms kimdir, yakından tanıyacağız.

İsim-Soyisim, Nerelisiniz, Doğum Tarihiniz ve Eğitim Durumunuz hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

Adım İrem Almira Gümüş fakat İrem ismini sadece ailem kullanır. Sosyal hayatımda Almira ismini kullanırım, İstanbul doğumluyum ve İstanbul'da yaşıyorum. 19 Mayıs 2001 doğumluyum. Acıbadem Üniversitesi'nde okumaktayım. Fakat istediğim bölümde okumuyorum. Liseyi ise sağlık meslekte okudum.

Twitch'e nasıl başladınız, sizi buraya çeken neydi?

Twitch'i bundan 3-4 yıl önce keşfettim ve insanların ne kadar eğlendiğini gördüm. Beni buraya çeken en büyük şey ise bu ortamın arkadaşlığıydı. Çünkü okul hayatımda pek iç açıcı arkadaşlıklar edinememişimdir. Twitch'te de tam olarak bunun olduğunu gördüm. Aslında, benim gibi oyun oynayan arkadaşlar edinmek için başladım desem yalan olmaz. 8 aydır ise düzenli yayın yapmaktayım.

Twitch dışında bir mesleğiniz var mı?

Twitch dışında resmi olarak hemşire yardımcısıyım. Ama son 2 yıldır profesyonel olarak karakalem/renkli portre çizimleri yapıyorum.

Twitch'de ilerlerseniz onu meslek olarak görür müsünüz yoksa sizin için hep eğlence mi?

Twitch'te ilerlersem kesinlikle bunu işim olarak görürüm ki şu anda bile benim için her şeyden önde geliyor.

Örnek aldığınız birileri var mı?

Twitch yayıncısı olarak örnek aldığım isim Pqueen'dir. Gerek samimiyetiyle, gerek mizahıyla gerçekten örnek alınası biri olarak görüyorum.

Son olarak da ilerideki hedefleriniz nedir?

Hali hazırda severek yapıyor olduğum bu yayıncılık kariyerim ile hatrı sayılır bir tanınırlığa ulaşmak yegane hedefim...

Instagram

Twitch

YouTube

Twitter

Twitch Nedir?

Twitch ya da Twitch.tv, elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu.Haziran 2011’de Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur. Justin.tv girişimi olarak oyunlarla alakalı içerikleri yayımlamaya başlamıştır. Her ay 43 milyondan daha fazla izleyiciye hizmet vermektedir. Ortalama izlenme süresi ise 1,5 saattir. Şubat 2014’te ABD’de internet trafiğinin en büyük dördüncü kaynağı olarak belirlenmiştir. Eylül 2014 yılında Twitch, Amazon tarafından 970 Milyon $ karşılığında satın alınmıştır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.