Age of Empires: Definitive Edition ne zaman çıkacak? (Çıktı)

Age of Empires: Definitive Edition ne zaman çıkacak? (Çıktı)

4K çözünürlükte nostalji yaşamaya hazır mısınız?

Microsoft ekibinin 2017 senesi içerisinde yaptığı en iyi şeylerden bir tanesi, Age of Empires: Definitive Edition oyununu duyurmak idi. Tabii Age of Empires: Definitive Edition yanında serinin diğer oyunlarının da iyileştirilmiş sürümleri duyuruldu. Üzerine bir de 4. oyun duyuruldu ama bu yazımız Age of Empires: Definitive Edition hakkında. 4K çözünürlük, yenilenmiş oyun mekanikleri, yeniden kaydedilmiş oyun müzikleri ve çok daha fazlası ile PC oyuncuları tarafından beklenen bu oyun, eğer bir aksilik olmaz ise 20 Şubat 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Rise of Rome isimli genişleme paketini de ücretsiz bir şekilde içerisinde bulunduracak olan bu video oyunu, şu an Microsoft Store üzerinde satışta. Microsoft Studios tarafından geliştirilen Age of Empires: Definitive Edition, 56,25 TL fiyat etiketi ile satılmakta. Sadece PC oyuncularına sunulacak olan bu yapıt; Xbox Live çevrim içi çok oyunculu (2-8), tek oyuncu, Xbox Live başarıları, Xbox Live iletişim durumu, Xbox Live kulüpleri, Xbox Live bulut kayıtları ve Xbox Live desteği ile oyuncuların karşısına sunulacak.

Age of Empires: Definitive Edition; iyileştirilmiş, 4K grafikler ile karşımıza çıkacak ama oyunun sistem gereksinimleri yine de çok yüksek olmayacak. Resmi açıklamalara göre bu oyunu oynayabilmek için en azından Intel HD 4000 ekran kartına sahip olmanız gerekecek. Önerilen sistem gereksinimlerinde ise Nvidia GTX 650 ve AMD HD 5850 kartları bulunmakta. Eminim ki takipçilerimizin neredeyse hepsi, bu oyunu oynayabilecektir.

Age of Empires: Definitive Edition ne zaman çıkacak?

Age of Empires: Definitive Edition, 2018’in başlarında yalnızca Windows 10 bilgisayarlara geliyor. 20 yıl önce yayımlanan, efsanevi gerçek zamanlı strateji oyunu Age of Empires, nihai şekliyle Windows 10 bilgisayarlar için dönüyor. Resmi olarak yayımlanmış tüm içerikleri modernleştirilmiş oynanışla, yepyeni görsellerle ve bir sürü başka yeni özellikleri bir araya getiren oyun, eksiksiz bir gerçek zamanlı strateji paketidir. Yeni anlatım ve tempoyla 40 saatten fazla oynanış sunan güncellenmiş seferlerle meşgul olun; yeni, rekabetçi özellik ve modlarla 8 oyuncuya kadar destek veren çoklu oyuncuda çevrim içi mücadele edin; yenilenmiş animasyonlarla 4K  görselleri tecrübe edin; senaryo editörüyle yaratıcılığınızı konuşturun ve kolay mod desteğiyle oluşturduklarınızı paylaşın. Age of Empires’a dalış yapmak için daha iyi bir zaman olamaz. Tarihe tekrar hoş geldiniz.”

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın