Avatar
Yazar: Batuhan Dağdelen, Editör Yazım tarihi: 14.02.2024

GTA serisinin dağıtımcısı olan Take-Two’nun finansal raporlarına baktığımızda GTA 6 çıkış tarihi, 2025 yılı Mart ayından sonra olacak gibi duruyor. Wedbush Securities analistleri Nick McKay ve Michael Patcher’a göre oyun 2025’in başında çıkmayacak gibi duruyor. Take-Two için 2025 mali yılı Nisan 2024'te başlayıp Mart 2025'te sona eriyor. Geçtiğimiz perşembe günü Take-Two, 2025 mali yılına ilişkin rehberini revize etti. Analistler, revize sonrası "7 Milyar Dolar 2025 Mali Yılında GTA Olmaması Anlamına Geliyor" başlıklı bir araştırma notu yayınladı.

GTA 6 çıkış tarihi neden Nisan 2025 öncesi olmaz?

Analistler, "Yönetim, gelecek yıl gelirinin 7 milyar doların biraz üzerinde olacağını söylemişti. Bu, Mayıs'taki 8 milyar dolarlık ilk yorumlardan ve Kasım'daki ilk revizyonun 8 milyar doların biraz altında olmasından çok farklıydı." diye eklediler. Son olarak analistler, "Bu düşüş, GTA 6'nın bir sonraki mali yılda yayınlanmayacağından emin olmamızı sağlıyor. Bununla birlikte oyunun 2025 takviminden çıktığına inanmamız için hiçbir neden yok. Ancak 2025 yılının ilerleyen dönemlerinde çıkacağını varsaymak daha mantıklı.” diye devam etti.

Rockstar, Grand Theft Auto 6 ilk resmi fragmanını geçtiğimiz Aralık ayında nihayet paylaşmıştı. Tabii, o zaman da GTA 6 çıkış tarihi hakkında en ufak ipucu dahi vermediler. Dahası, fragman 24 saat içinde 90 milyon görüntülenme adı. Bu sebeple, oyuncuların çok beklediği bir oyun olduğunu da söylemek mümkün. GTA 5 ile büyük başarıları yakalamış olan Rockstar, bakalım GTA 6 ile neler yapacak?

Grand Theft Auto 6 ilk fragmanıyla PS5 ve Xbox Series X/S konsolları için duyurulmuştu. Ancak PC versiyonu ile alakalı herhangi bir bilgi Rockstar Games tarafından henüz verilmedi. Serinin 6. oyunu GTA Vice City’den tanıdığımız ve sevdiğimiz kurgusal Miami olan Vice City’de geçecek. İki karakteri yönettiğimiz Grand Theft Auto 6'da seride bir ilk olarak kadın karakter ile oynayabileceğiz.

Grand Theft Auto 6 tüm oyun camiası tarafından merakla beklenmekte ve biz de sabırsızlıkla bekliyoruz. GTA açlığınızı dindirmek için sitemizde bulunan GTA 6 hakkında bildiğimiz her şey adlı yazımıza göz atabilirsiniz. Herkese keyifli oyunlar dileriz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.