Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 23.08.2021

Hearts of Iron, Europa Universalis, Cities: Skylines ile tanıdığımız Paradox Interactive tarafından sadece PC için çıkışını 1 Eylül 2020 tarihinde çıkışını yapan sevilen strateji oyunu Crusader Kings 3, yeni nesil konsollar için çıkışını yapabilir. Şuan oyun sadece Steam ve Microsoft üzerinden satın alınıp oynanabiliyor. Haberimize göre eğer gelirse sadece yeni nesil konsollar için çıkışını yapacak. PS4 ve Xbox One için maalesef bir haber yok. Ek olarak, oyun Game Pass kütüphanesinde mevcut.  Game Pass üyeliği için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Steam üzerinde 1 milyon kopya sattı

Haberimizin detaylarına bakarsak. Tayvan Dijital Oyun Derecelendirme Komitesi’nden alınan bilgiyle, Paradox Interactive’in oyunu Crusader Kings 3 konsollara çıkacak. Paradox Interactive’in Crusader Kings 3’ü, en azından Tayvan Dijital Oyun Derecelendirme Komitesi tarafından yeni bir listeye eklenirse, konsollara çıkmasına kesin gözüyle bakabiliriz. Oyun, PC’de piyasaya sürüldükten bir yıl sonra PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S’ye gelebilir. Microsoft hizmetinin PC sürümünde zaten bulunmakta. Bunun sebebiyle oyunun Xbox konsolları için Game Pass aracılığıyla Xbox platformlarına gelmesi mantıklı. Konsollar üzerinden strateji oyunu deneyimi mantıklı değil gibi ama bu Xbox tarafı için sıkıntı olmayacaktır. Çünkü oyun PC’de son derece popüler olduğunu Steam’de 1 milyon kopya satarak kanıtladı.

Başarısı ile ilgili detaylar olarak şunları ekleyelim. Oyuna aşina değilseniz, oyunun çıkışının ilk ayında oyuncuların neler yaptığına dair kısa bir özet verelim. Oyunun neden bu kadar sevildiğini biraz anlamanıza yardımcı olacaktır. Çıkışından sonraki ilk ay oyuncular toplam 25 milyon saat oyunu oynadı. 40.591.268 çocuk doğurdu, 18.212.157 başarılı cinayet gerçekleştirdi ve 370.305 evcil hayvan sahibi oldu.

Mayıs 2021 tarihinde de Paradox, Crusader Kings 3 için ilk büyük genişleme paketi olan Royal Court’u duyurdu, ancak DLC için bir çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Bunun dışında daha önce duyurulan Northern Lords DLC paketi ise çıkışını 16 Mart tarihinde yapmıştı.

Crusader Kings 3 nasıl bir oyun?

Orta Çağ’da geçen strateji oyunu olan Crusader Kings 3’de oyunun bize izin verdiği bir aile mensubuyla oyuna başlayabiliriz. Gerek diplomasi, gerek şiddet ile kendimizi büyütüp önce vassalı olduğumuz yeri, sonrasında tüm haritayı yok edebiliriz. Oyunda amaç ailenizin, hanedanınızın oyunun sonuna kadar devam etmesini sağlamak olduğunu unutmayın.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.