avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 09.09.2021

Şimdiye kadar PS5 için en güzel duran oyun Forspoken diyebiliriz. Square Enix, yaptığı oyun için bugün PS Showcase sırasında detaylar ve bir fragman paylaştı. Ama buna fragman demek güç. Çünkü o kadar iyi gözüküyor ki ağzımız açık kaldı. Forspoken ilk olarak bu yılın başlarında Mart ayında gözükmüştü. Bununla birlikte Fantastik aksiyon oyunu yanıtladığından çok daha fazla soruyu ortaya çıkardı. Ancak Square Enix şimdi bu sorulardan bazılarını yanıtlamaya hazır görünüyor. Square Enix, bugün aksiyon RPG olan Forspoken için bahar 2022 çıkış tarihini de doğruladı.

“Bir açık dünya oyununda şimdiye kadar görülen en yüksek kalitede görseller.”

Final Fantasy yayıncısı daha önce PS5’e özel olarak “bir açık dünya oyununda şimdiye kadar görülen en yüksek kalitede görselleri” sunmayı hedeflediğini söylemişti. Gelgelelim, bunu kanıtlamış olabilirler. Çünkü gerçekten harika gözüküyor. Forspoken’ın 2022’de PC ve PS5’te piyasaya sürülmesi planlanıyor ve bildirildiğine göre iki yıllığına özel bir PlayStation konsolu olacak. Oyunun fragmanına aşağıdan ulaşabildiğinizi hatırlatalım.

Şimdi bile, iki büyük fragman ve bol miktarda Forspoken oynanabilirliği ile, oyun çok gizemli olmaya devam ediyor. Square Enix’in elinde özel bir oyun var gibi. Ancak Square Enix, Forspoken’in en heyecan verici unsurlarını lansmana daha yakın bir zamanda tutuyor. Önümüzdeki aylarda daha fazlasını duymayı umuyoruz.

“Güzel ama acımasız bir dünyada geçen anlatı odaklı bir macera” olarak nitelendirilen oyun, oyuncuların fantastik ama tehlikeli Athia ülkesinde hayatta kalmak için büyülü yeteneklerini kullanması gereken sıradan bir genç kadın olan Frey Holland rolünü üstlendiğini görüyor.” Bir PlayStation blog gönderisine göre, “Frey, New York’ta zorlu bir şekilde yetiştirilmesine rağmen sebat eden, yönsüz, cesur ama sokak akıllı genç bir kadın. Ve 21 yaşına girmek üzereyken hayatı gerçekten hiç kolay olmadı.”

Charlie’nin Melekleri’nin yıldızı Ella Balinska tarafından seslendirilen Frey olarak, oyuncular, “Athia üzerinde hakimiyet sahibi olan yıkıcı ve çarpık, güçlü ana babalar” Tanta’larla mücadele etmenin yanı sıra, karadaki canavarları yenmek için büyülü yeteneklerden yararlanacaklar.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.