Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 13.02.2020

Zyxel’in WAH7608 model adıyla sunduğu taşınabilir 4G routeri, sık seyahat eden, genellikle hareket halinde olan ve bu zamanlarda internetten birden fazla cihazda faydalanmak isteyen kullanıcılar için güzel bir çözüm. Bu Zyxel WAH7608 4G Router inceleme yazımızda da, modem ile edindiğimiz tecrübelerimizi sizlerle paylaşacağız.

Zyxel WAH7608 4G Router inceleme

Zyxel WAH7608 4G Router kullanıcıya ne sağlıyor?

Bu minik cihaz, SIM kart yoluyla 4.5G hızını çevre cihazlara dağıtabilmenize olanak tanıyor ve bunu en basit haliyle gerçekleştiriyor. Özellikle seyahat eden ve sürekli hareket halinde olan kullanıcılar, bu cihaz yoluyla birden fazla cihaza internet sağlayabiliyorlar.

Cihaz, tasarımıyla oldukça şık ve kompakt görünüyor. Siyah renkli bir yapıda olan WAH7608, hemen altında SIM kart bölümünü bulunduruyor. Ön tarafında küçük bir ekran yer alan cihaz, arkasında ise kapağın altında çıkarılabilir 2000 mAh pili, SIM kart ve SD kart yuvalarını bulunduruyor.

4G/LTE router olan WAH7608, LTE desteğine sahip. Böylece 4.5G üzerinden, 150 Mbps’a kadar veri indirme, 50 Mbps’a kadar da veri yükleme olanağı tanınıyor. 2.4 GHz kablosuz ağ bantlarını destekleyen cihaz, 2 adet dahili anten sahibi.

Zyxel WAH7608 4G Router inceleme

Zyxel WAH7608 4G Router inceleme esnasında edindiğiniz tecrübeler nedir?

İşimiz gereği sık seyahat eden çalışanlar olarak özellikle seyahatlerimizde kullandığımız WAH7608, fazlasıyla iyi performans sağladı. Özellikle konakladığımız otellerde büyük oranda internet erişim problemiyle karşılaştığımızı düşünürsek, bu gibi cihazlar oldukça işe yarayabiliyor. Elbette bu tip cihazların tek kullanım alanı bu değil. Ekip olarak seyahat halinde olabilir, ailenizle uzun bir otomobil yolculuğuna çıktığınızda bile bu cihazı kullanabilirsiniz. Bu kapsamı farklı senaryolarla genişletmek mümkün.

WAH7608 ile WiFi paylaşımı diğer aktiviteler için akıllı telefonunuzu özgür kılarken, veri aktarımındaki yoğunlaşma WAH7608 WiFi’nin bir akıllı telefondan çok daha iyi performans göstermesini sağlıyor.

Zyxel, kolay yönetim için iOS ve Android uygulamalarına da sahip. Kullanıcılar, bir akıllı telefon aracılığıyla kurulum ve WiFi paylaşımı gerçekleştirmek ve tüm bağlı cihazları sorunsuz bir şekilde yönetmek için LTE Ally uygulamasını ücretsiz bir şekilde kullanabiliyor.

2000 mAh’lık bataryası ile ortalama olarak 7-8 saatlik bir süre boyunca şarj ömrü sunan Zyxel WAH7608, üzerindeki microUSB yuvası üzerinden ister kutudan çıkan adaptör ile isterseniz de dizüstü bilgisayarınıza bağlayarak şarj edebiliyorsunuz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.