Zyxel VMG3925-B10B inceleme

Zyxel VMG3925-B10B inceleme

Özelliklerini ve fikirlerimizi paylaştık.

VDSL teknolojisinin hayatımıza girmesiyle birlikte ADSL modemlerden VDSL destekli modemlere geçiş yapmak durumunda kaldık. Özellikle altyapının müsait olduğu yerlerde 100 Mbps internet hızına ulaşabildiğimiz bu günlerde, evinizde ya da işyerinizde kullandığınız modemin önemi bir kat daha artmakta. Özellikle kablosuz ağı kullanan cihazların ağ arası haberleşmesi ve internete erişim hızında modeminizin payı oldukça büyük. Zyxel VMG3925-B10B inceleme yazımızda da zaten detaylardan olabildiğince bahsedeceğiz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Zyxel VMG3925-B10B inceleme

Zyxel VMG3925-B10B model modem bizlere ne sunuyor?

Test konuğumuz Zyxel VMG3925-B10B, 802.11ac kablosuz ağ protokolünü destekleyen uygun fiyatlı modemler arasında dikkat çekmekte. 4 adet Gibabit ethernet portu bulunan modemde bir adet de WAN girişi yer alıyor. Bu sayede diğer portları işgal etmeden modeminizi, yalnızca kablosuz router olarak da kullanabiliyorsunuz. Yine üzerindeki USB 2.0 portu sayesinde bağlayacağınız sabit disk ya da USB bellek içerisindeki dosyaları kolayca ağ üzerinde paylaşıma açabiliyorsunuz.

Dış tasarımında herhangi bir gözükür anten bulunmayan Zyxel VMG3925-B10B’in içerisinde gizli olarak 2 x 2dBi’lık antenler yer alıyor. 2.4 GHz ve 5 Ghz genişbantlarında kablosuz ağ yayını yapabilen modem, testlerimiz boyunca kablosuz ağ cihazlarımıza bağlı olduğu noktalarda sorunsuz ve kaliteli bir veri aktarımı gerçekleştirdi. Tabii bunda beamforming teknolojisinin de etkisi oldukça fazla diyebiliriz.

Zyxel VMG3925-B10B beamforming (hüzmeleme-akıllı anten)  teknolojisi desteği ile  evde kapsama alanını en uç noktaya taşıyor. Böylece akıllı telefon, tablet vb uç cihazlar maksimum performansta internet erişimine sahip olabiliyor.

Zyxel VMG3925-B10B inceleme

Beamforming teknolojisi desteği de bulunuyor

Beamforming olarak adlandırılan akıllı anten teknolojisi; ağa bağlanmak isteyen cihazların (tabletin/notebook’un) yerine göre kablosuz sinyallerin o bölgede odaklanmasına olanak tanıyor. Ev ve iş yerlerinde WiFi’a bağlanmak isteyen mobil cihazların sayısı artıkça; farklı bir çok noktadan ağa bağlanmak sorun olabiliyor. Bu durumda internet bağlantı hızı ve kalitesi düşebiliyor. Beoforming teknolojisi desteği sayesinde ise akıllı telefon ile evin içinde gezinerek hız kaybı yaşanmadan görüntülü konuşma yapılabiliyor, dizüstü bilgisayarınız ile konfordan ödün vermeden yatak odasından bile film izlemek mümkün olabiliyor veya  gecikmeye karşı hassas olan çevrimiçi oyun oynama deneyiminde kalite en üst noktaya taşınabiliyor. Ürünü ilk kurduğunuzda Zyxel’in teknik destek sayfasından en güncel firmware’i indirip, modemi güncelleyerek en yeni arayüze ve en güncel özelliklere de sahip olmanızı tavsiye ederiz.

Zyxel VMG3925-B10B özellikle çocuklu aileler için de biçilmiş kaftan. VMG3925-B10B, ebeveyn kontrolü özelliği ile de ekstra güvenlik taahhüdünde bulunuyor. Modemin ara yüzünden yapacağınız gün ve saat ayarlamasıyla hangi saatlerde hangi cihazın internete çıkış yapabileceğini kolayca kontrol edebiliyor. Örneğin yetişkinler dilediği zaman internete bağlanabilirken, çocuğunuzun tabletini hafta içi belirlediğiniz bir zaman aralığında internete bağlanacak şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Ürünün kelime filtresi desteği ise belirlediğiniz kelime içeriğini tarayarak hiçbir şekilde o kelimeye sahip içeriğe girişe izin vermiyor.

Zyxel VMG3925-B10B inceleme sonucu

Zyxel VMG3925-B10B inceleme sonucundan bahsetmeye geldi sıra. Biz oyuncular için de özellikle konsolları kablosuz ağ ile bağladığımız için PS4 ve Xbox One sistemlerinde, çevrimiçi modlarda oynarken stabil ve düşük ping ile sorunsuz oyun deneyimlerimizin olduğunu aktaralım. Sonuç olarak Zyxel VMG3925-B10, daha iyi bir kablosuz ağ performansına sahip olmak isteyen müşteriler için uygun fiyatıyla ön plana çıkıyor.

Zyxel VMG3925-B10B inceleme için ürün özellikleri

 • Kablosuz Standart : 802.11b/g/n/ac
 • Frekans Bandı: 2.4 GHz, 5 GHz
 • Bağlantı Hızı: 1.3 Gbps (5 GHz), 300 Mbps (2.4 GHz)
 • Boyutlar: 183 x 150 x 25 mm
 • WEP veri şifreleme (64/128 bit)
 • Kablosuz zamanlama
 • Çoklu SSID (4 Adet)
 • Firewall
 • Generic paket filtreleme
 • DOS atak önleme
 • Ebeveyn kontrolü

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.