Menü
https://leadergamer.com.tr/4-kisiye-destiny-2-beta-kodu/

Modern zombi kavramının yaratıcısı George A. Romero hayatını kaybetti

George Romero çıkardığı filmlerle aynı zamanda zombi filmlerinin babası olarak da anılıyordu.


Zombiler, hayatımızın birçok alanında kullanılan bir kavram. Bu kavramın oluşmasında ve gelişmesinde büyük rol oynamış Amerikalı film yapımcısı George A. Romero, akciğer kanserine yenik düşerek 77 yaşında vefat etti. Yapımcı ortağı Peter Grunwald‘ın açıklamasına göre George Romero, uykusundayken hayata gözlerini yumdu. O olmasaydı belki de bugün Resident Evil, The Last of Us ve The Walking Dead gibi zombi temelli birçok yapımı göremezdik. George Romero, zombi film ve dizi türünün yaratıcısı olarak, zombi filmlerinin babası olarak anılıyordu.

George Romero

George A. Romero, 1960 ve 1970 yıllarında çıkardığı filmlerle zombi kavramının temelini attı. Night of the Living Dead, Dawn of the Dead ve Day of the Dead gibi efsanevi zombi filmlerinin yazar ve yönetmenliğini yaparak, zombi film kültürünün daha çok duyurulmasını sağladı. Ayrıca zombilerle ilgili birçok kitap da yazdı. George Romero, zombi kavramını oluşturmadı, ancak bunu geliştirerek dünya çapında bir kavram haline getirdi. Bugün hala kullanılan; yavaş yürüyen, yalnızca kafasına vurulduğunda ölen ve başkasını ısırdığında kendisi gibi zombiye dönüşen bir zombi kavramı oluşturdu. Bugün de, hala birçok yapımda kullanılan zombi kavramını bizlere sevdiren George A. Romero‘ya oldukça minnettarız.

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları başlıklı yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Bu sayede, eğlenceli PlayStation 4 oyunları bulabilirsiniz. Tabii bu oyunları 4K ve HDR kalitesinde oynamak istiyorsanız, sizlere en iyi 4K ve HDR oyun televizyonları yazımızı önerebiliriz. Eğer 4K ve HDR merakınız yoksa, en iyi oyun televizyonları yazımız da işinizi görebilir. Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Hasan Polat Editör