Menü
https://leadergamer.com.tr/battlefield-1-sonbahar-guncellemesi/

Call of Duty: Infinite Warfare

Yapımcı Infinity Ward
Dağıtımcı Activision
Tür
Çıkış Tarihi 4 Kasım 2016

Zombies in Spaceland Rehberi – Dischord silahını elde etmek

Oyundaki özel silahlardan olan Dischord’a nasıl ulaşacağınızı anlatıyoruz.


Geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştiren Call of Duty: Infinite Warfare’ın en çok beğenilen kısmı olan Zombies in Spaceland, incelememizde de artı yön olarak belirttiğimiz noktalardan birisi olmuştu. Zengin içeriklere sahip olmakla ünlenen, Call of Duty oyunlarının zombi modları bu ünlerini sürekli olarak koruyorlar. 1980’lerin nostaljik havasını eğlenceli zombi oynanışıyla birleştiren Zombies in Spaceland modunda diğer silahlardan daha etkileyici olan bazı silahlar bulunuyor. Bu rehberimizde az önce bahsettiğimiz etkileyici silahlardan birisi olan Dischord’u nasıl elde edeceğinizi adım adım anlatacağız. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve rehberimize geçelim.

Zombies in Spaceland

Hedefleri avlayarak Battery’yi elde edin.

Battery’yi elde edebilmek için yapmanız gereken tek şey bir güneş gözlüğüne sahip olmak. Güneş gözlüğünü nasıl elde edeceğim diyorsanız, öldürdüğünüz zombilerden rastgele bir şekilde düştüğünü söyleyelim. Ekranınızı siyah beyaza çeviren bu güneş gözlüklerinin ne işe yaradığını merak etmenize gerek yok, hedefleri bulmanızda yardımcı olacaklar. Battery’yi bulabilmek için haritada rastgele bir biçimde dağılmış 5 hedefi bulmanız gerekiyor, ancak unutmayın bu hedefleri sadece güneş gözlüğü ile görebilirsiniz. Kırmızı beyaz renkteki bu hedefler 13 farklı lokasyonda bulunabiliyor. Bu yerlerin sadece 5 tanesinde hedef bulabileceksiniz tabii ki.

 • Oyun salonundaki ödül sayacının arkasında.
 • Oyun salonunun arkasındaki mağaza penceresinin sağ üstünde.
 • Oyun salonunda, tavanda.
 • ATM’nin hemen üstünde.
 • Hız treni raylarının üstünde.
 • Oyun salonunda, Demon Attack’in yanındaki çöpte.
 • Oyun salonunda, Super Mega Claw makinesinin içinde.
 • Crater Cakes’in yakınlarındaki köprünün altında.
 • Oyun salonunun üst katının camında.
 • Büyük Triton tabelasının solunda.
 • Kartondan yapılmış Dischord uzaylı tabelasının arkasında.

Yukarıdaki yerlerden bulduğunuz 5 hedefi de vurduktan sonra, oyun salonundaki dans sahnesinde Battery ortaya çıkacaktır. Bu işlem kolay görünebilir ancak güneş gözlüklerini ve parçaları bulabilmekte zorlanabilirsiniz, Zombies in Spaceland canınızı sıkabilir; demedi demeyin.

Hediyelik eşya makinesinden Disco Ball’u kazanın.

Zombies in Spaceland modunun efsanevi silahlarından Dischord’u elde etmek için üç farklı parçayı tamamlamanız gerekiyor. Bu parçaları sıralamak istersek Disco Ball, Ruby ve az önce anlattığımız Battery. Dilerseniz bunların en kolayı olan Disco Ball’dan rehberimize devam edelim. Oyun salonunun dışındaki hediyelik eşya makinesini bularak işe başlamanız gerekiyor. Hediyelik eşya makinesinden disko topunu ödül olarak alabilmeniz için, üç farklı renkten madeni para yerleştirmeniz gerekiyor. Kırmızı, mavi veya yeşil renkteki bu madeni paraları zombileri öldürerek rastgele bir şekilde elde edebilirsiniz. Bu aşamayı tamamlarken yapacaklarınız sizlere haritadaki diğer mini oyunları tamamlamanızda da yardımcı olacaktır.

En zor kısım, Ruby’ye sahip olmak.

Ruby’i elde etme işlemini başlatabilmek için biraz bilete sahip olmanız ve Pack-a-Punch odasını açık tutmanız gerekiyor. Weapons of the Future makinesinin olduğu kamyondan Arcane Core adlı silahı 300 bilete satın alarak işinize başlayın. Silahınızı aldıktan sonra haritada bulunan UFO’ları harekete geçirmek için Pack-a-Punch odasına gitmelisiniz. UFO’lardan biri oyun salonuna gidecek ve dans sahnesinin üstünde uçmaya başlayacaktır. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken şey ise dans sahnesi tuzağını etkin hale getirmek. Bu tuzak ile yeteri kadar zombi öldürdüğünüzde UFO sahneden ayrılacak ve ilerlemeye başlayacak.

Bu noktadan itibaren UFO’yu takip etmeniz ve takip ederken Arcane Core silahınızla 25 zombi öldürmeniz gerekiyor. 25 zombi öldürdüğünüzde, Venom yükseltmesi UFO’nun altında yeşil bir küre olarak belirecektir. Venom yükseltmesi olan Arcane Core silahına ihtiyacınız olmasının sebebi ise, Spare Croc ağzındaki gizli makinenin bir parçasını vurmanız gerekmesidir. Gizli makineyi bulmak için öncelikle oyun salonundan 300 bilete altın dişleri satın almanız gerekiyor. Sonrasında ise, bir Brute’u Croc tuzağına getirmeniz gerekiyor. Tuzak kapandığı anda Croc’un dişleri kırılacak. Bütün bunlar gerçekleştiğinde, altın dişleri kırıklara yerleştirmelisiniz. Croc’un ağzının arkasında bir kapı açılacaktır.

Bu kapının içerisinde gizli makineyi göreceksiniz. Dört ateş edilebilir slota sahip bu makinenin soldan üçüncü slotuna ateş edince Ruby’nin onun içinde ortaya çıktığını göreceksiniz. Tuzak kendi üstünüze de kapanabilir, buna dikkat edin. Bunu engellemenin en kolay yolu, slota ateş ettikten sonra dilin üzerine basıp hemen dışarıya koşmak olacaktır. Tuzak kapanacak ve açıldığı anda yeniden koşup Ruby’i almanız için kısa süreli bir fırsat ortaya çıkacaktır.

Dischord’u birleştirmek için hazırsınız.

Üç parçanın her birine sahip olduğunuza göre, Dischord tabelasındaki uzaylıya gitmeniz gerekiyor. Bulmak için yapmanız gereken tek şey oyun salonundaki ödül sayacının karşısına bakmak. Parçaları, etkileştirme butonuna basılı tutarken birer birer yerleştirmeniz gerekiyor. İşte bu kadar, artık Dischord’u dilediğiniz gibi kullanabilir ve zombilerle eğlenebilirsiniz. Umarız bu rehberimizle sizlere yardımcı olabilmiş ve oyununuzu kolaylaştırabilmişizdir.

Göz atabileceğiniz Call of Duty: Infinite Warfare ve Zombies in Spaceland Rehberlerimiz

 • Call of Duty: Infinite Warfare hakkında bilgi almak istiyor, kendinize bir yol gösterici arıyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Hızlı oynanışa alışmak ve oyuna daha kolay adapte olmak istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Zombies in Spaceland modunda Dischord silahını elde etmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
Yaşar Baturalp Editör