Yukarı Bak filmindeki ev, Battlefield 1’de oyuncular tarafından bulundu

Yukarı Bak filmindeki ev, Battlefield 1’de oyuncular tarafından bulundu

Fakat görebilmek için, önce birkaç adımı izlemeniz gerekiyor.

Konu Battlefield olunca, akla hep karmaşık yollarla bulunan göndermeler geliyor. Yeni bulunan gönderme ise, Disney’den sökülüp alınmış resmen. Haberimizin konusu olan Yukarı Bak filmindeki ev, Battlefield 1’e, yeni gelen They Shall Not Pass isimli ek paketin içerikleri arasında bulunuyor. Zaten, bu ek paketin çıkışı ile, yepyeni göndermelerin oyunda bulunması an meselesiydi. Öyle de oldu zaten, bir YouTube kanalı bulunan jackfrags, bir videosu ile yeni bulunan Yukarı Bak filmindeki evi nasıl ortaya çıkarabileceğimizi gösteren bir video yayımlayarak uzun uzun anlatmış.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Battlefield 1, Yukarı Bak, Battlefield, EA, Disney, Pixar, easter egg, gönderme

Diğer Battlefield oyunları gibi, Battlefield 1’de de eğer bahsi geçen göndermeye ulaşmak istiyorsanız, belli başlı adımları takip etmeniz gerekiyor. Yukarı Bak filmindeki evi görebilmek için ilk olarak Verdun Heights isimli haritada oynuyor olmanız gerekiyor. Ardından, videoda gösterilen yerdeki 3 adet gizlenmiş şişeyi kırmanız gerekiyor ateş ederek. Onları kırdıktan sonra, 3 adet horoz şekli bulunan rüzgar gülüne de ateş etmeniz gerekiyor, tek tek bularak. Bu aşamadan sonra, uzaklardan 3 adet balonun belirdiğini göreceksiniz. Fransız bayrağının renkleri olan kırmızı, mavi ve beyaz renklerine sahip 3 adet balon ile karşılaştıysanız eğer, bir süre daha izlemeye devam ettiğinizde, altında kocaman bir evin bulunduğunu da görebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Çok saçma da olsa, eğlenceli bir gönderme olan bu gizemde karşılaşılan evin, Yukarı Bak filmindeki tonton dedenin evi olduğunu söylemek mümkün. Bu bahsini ettiğimiz film ise, Disney Pixar’ın en iyi filmlerinden bir tanesi. Eğer henüz filmi izlemediyseniz, bir bakmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Ayrıca, bu gizemi karşınızdaki düşmanın ilgisini çekmesi için kullanabilir, ardından teker teker düşmanlarınızı da indirebilirsiniz. Zira, gerçekten fazlasıyla ilgi çekici olduğu kesin.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.