YouTube, PewDiePie için 50 milyon aboneye özel benzersiz bir yakut ödül yaptırdı

YouTube, PewDiePie için 50 milyon aboneye özel benzersiz bir yakut ödül yaptırdı

PewDiePie ise açık arttırma ile bu çok şık ödülü satıyor.

Geride bıraktığımız günlerde, oldukça tartışmalı bir şekilde 50 milyon aboneye ulaşan PewDiePie, bugün yayımladığı bir video ile birlikte yeni PlayButton ödülünü gösterdi. İsterseniz öncelikle PlayButton ödülü nedir, onu söyleyelim. Bu ödül, YouTube tarafından YouTube içerik üreticilerine veriliyor. Gümüş, altın ve elmas gibi birçok PlayButton ödülü var ve bu ödülleri alabilmek için belli bir abone sayısını geçmeniz gerekiyor. PewDiePie ise YouTube tarihinde ilk kez 50 milyon aboneye ulaşarak, yakut PlayButton ödülüne sahip olan ilk içerik üreticisi oldu. İsterseniz bahsi geçen videoya hemen aşağıdan bir göz atalım ve ödülü görelim. Çünkü bu PlayButton ödülü, diğer ödüller ile aynı tasarıma sahip değil. PewDiePie için özel tasarlanmış.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

İtiraf etmek gerekirse, bu ödül gerçekten çok güzel ve özel görünüyor. PewDiePie logosu ile oluşturulması da ayrı bir benzersizlik katıyor zaten ödüle. Yakutun güzel renginden bahsetmiyoruz bile. Sadece PewDiePie için değil, bu yakut ödül başka bir üreticiye gitse bile kusursuz görünürdü herhalde. Fakat bir problem var, alt başlığımızda da belirttiğimiz gibi popüler YouTube içerik üreticisi şu an bu ödülü açık arttırma ile satıyor.

Bu satış ne kadar ciddi, ne kadar şaka bilemiyoruz fakat satış için eBay üzerinden açık arttırma başladı bile. Dilerseniz ürünün resmi satış sayfasına buraya tıklayarak göz atabilirsiniz. Bakalım PewDiePie’ın benzersiz yakut ödülünü kim satın alabilecek? 7 gün sonra bu sorunun cevabına sahip olabileceğiz. Kurduğumuz bu cümleler ardından, eBay satış sayfası an itibari ile kapandı. Demek ki satış sadece şakaymış. Zaten sadece kendisinde bulunan bir ödülü insan neden satar, değil mi?

YouTube, PewDiePie için 50 milyon aboneye özel benzersiz bir yakut ödül yaptırdı

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Haberimiz, 17 Nisan 207 tarihinde güncellenmiştir. Haberin orijinal yayımlanma tarihi ise 18 Aralık 2016. Kafalardaki karışıklığı çözmek için böyle bir açıklama yapma gereği duyduk. Haberin içeriği güncellendiği için, otomatik olarak yazımız öne çıkmıştır. Bilginize sunmak istedik efendim.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, “Yeni Windows 10 oyun modu nasıl kullanılır? Nasıl çalışır? Ne işe yarar?” başlıklı yazımıza ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.