Menü
https://leadergamer.com.tr/voidu-bethesda-kampanyasi/
Youtube 7 Nisan 2017 12:14

YouTube Partner Program üzerinde önemli bir değişiklik yaşandı

Artık her YouTube kanalı hemen reklam alamayacak ve YouTube Partner Program içerisinde de bulunmayacak.


YouTube şu an kullanıcı kısmında da, içerik üreticisi kısmında da başarısız bir performans sergiliyor. En azından hem kullanıcılar, hem de içerik üreticileri bu şekilde lanse ediyor video platformunu. Birçok kişinin gelir kapısı olan YouTube, internet sitesi üzerinden yeni bir açıklama yaptı ve 2007 senesinde açtıkları YouTube Partner Program üzerinde yeni ve önemli bir değişiklik yaptıklarını açıkladı. Bu değişiklik sayesinde artık herkes bu partner programına giremeyecek ve videolarına reklam alamayacak. Dilerseniz bu durumun detaylarına hemen aşağıdan göz atalım.

YouTube Partner Program üzerinde önemli bir değişiklik yaşandı

Yapılan yeni düzenlemelere göre artık bu partner programı içerisinde bulunan kanallar, toplamda 10 bin video görüntülenmesi alana kadar hiçbir reklam alamayacak. Eskiden sistemde bu şekilde bir alt limit bulunmuyordu ve şimdi böyle bir alt limitin eklenme sebebi ise, bu alt limitin, platformun o kanalı onaylaması için yeterli bir zaman sunuyor olması. En azından YouTube bu şekilde diyor.

Gelen açıklamaların devamına göre, önümüzdeki haftalarda sisteme bir inceleme işlemi gelecek ve toplam 10 bin video görüntülenmesine ulaşan kanallar, teker teker incelenecek. Eğer toplam 10 bin görüntülenme alan kanallar, dijital video platformunun şartlarına uyduysa, YouTube Partner Program içerisine alınacaklar ve içeriklerinde reklam çıkmaya başlayacak. Böylece içerik üreticisi de para kazanmaya başlayacak.

Platformun kullanıcıları ise yeni gelen bu özellik hakkında ikiye bölünmüş durumda. Bazı kullanıcılar, bu gelişmeyi oldukça yararlı bulurken, bazı kullanıcılar ise toplamda 10 binlik görüntülenmenin hiçbir şey olduğunu, birkaç günde elde edilebileceğini söylüyor. Peki, bu konu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyor olacağız.

Tüm bunların haricinde, Project Scorpio, Xbox One ve PlayStation 4 Pro karşılaştırma yazımıza, Project Scorpio, 4K televizyonlar ve 1080p televizyonlar hakkında yapılan açıklama yazımıza, Project Scorpio fiyatı hakkında Eurogamer tarafından gelen yorum yazımıza, Project Scorpio ve 4K/60 FPS oyun performansı yazımıza, Project Scorpio sistem özellikleri yazımıza ve son olarak da, Project Scorpio: Çıkış tarihi, fiyatı, teknik özellikleri ve Project Scorpio hakkında bildiğimiz her şey yazımıza mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Kaan GEZER Editör