Yenilenen CryEngine oyun motoru ile Crysis için grafik modu yapıldı

Yenilenen CryEngine oyun motoru ile Crysis için grafik modu yapıldı

İlk, orijinal olan Crysis oyunundan ve en güncel olan CryEngine 3.5.8 oyun motorundan bahsediyoruz.

Geçtiğimiz haftalarda Crytek ekibi, CryEngine isimli oyun motorlarını güncellediğini duyurmuştu. Bugün ise bir mod yapımcısı olan condros, orijinal Crysis oyunu için bir grafik modu yayımladı. Tahmin edebileceğiniz gibi bu yeni grafik modu, yeni oyun motoru ile yapıldı. 2.1 GB boyuta sahip olan bu grafik modu, hem CryEngine 3.5.8 oyun motorundan alındı, hem de Crysis 3: The Lost Island isimli çoklu oyuncu ek paketinden alındı. Yani, bahsettiğimiz serinin ilk oyunu, elden geldiğinde 2018’e taşınmaya çalışıldı. Eğer dilerseniz modun indirme bağlantısına buradan ulaşabilirsiniz. İndirme yapmadan önce modun nasıl göründüğünü merak ediyorsanız da, hemen aşağıdaki galerimizi kullanabilirsiniz.

Yenilenen CryEngine oyun motoru ile Crysis için grafik modu yapıldı

Mod geliştiricisinden gelen açıklamalara göre bu yeni grafik modu; Crysis, Crysis: Warhead ve Crysis: Wars yapıtları ile tam uyumluluk gösteriyor. Yani bu 3 oyundan bir tanesine sahipseniz, rahatlıkla modu kullanabiliyorsunuz. Ayrıca bu bahsettiğimiz modun TOD desteği de bulunuyor. Yani bu modu, Config 3.01, BlackFire’s Mod Ultimate gibi ögelerin yanında kullanabiliyorsunuz. Son olarak da belirtelim, condros isimli mod yapımcısı bu grafik modunu geliştirirken önceliği oyunun asıl atmosferini bozmamak idi. Yani, eğer orijinal oyunun atmosferini beğendiyseniz ama grafik modları oyunun atmosferini bozuyor diye daha önce hiç mod kullanmadıysanız, condros sizin yardımınıza koşmuş olabilir.

Yenilenmiş CryEngine hakkında ise daha önce, “Ekipten gelen açıklamalara göre CryEngine V ile birlikte Certification Program özelliği de yenileniyor. Yapılan açıklamalara göre artık bu oyun motorunun içerisinde, tam bir oyun geliştirme dersi veren 10 bölümlük bir program olacak. Bu programın adı ise Getting Started Course olarak geçiyor. Getting Started Course haricinde oyun motorunun içerisindeki SVOGI özelliği de gelişiyor. Yapılan açıklamalara göre artık SVOGI, çevrim dışı olarak ve konsollarda çalışabilecek. Bunun haricinde Terrain System de iyileşiyor. Zaten iyileştiren Terrain System, ekip tarafından yayımlanan yeni videoda da görünmekte.” demiştik.

Yeni CryEngine ile geliştirilmiş Crysis modunun görüntüleri!


Crysis
   Haber 


Yorumlar (1)

Bir Cevap Yazın

  1. Oseofwar dedi ki:

    Warhead versiyonu için geçerlimi bu