Yeni Xbox bu yıl gelmeyebilir

Yeni Xbox bu yıl gelmeyebilir

Geç olsun, güç olmasın.

PS4‘ün resmi olarak duyurulmasından sonra gözler Mirosoft‘a çevrildi. Kod adı “Durango” olan yeni Xbox’ın önümüzdeki ay özel bir etkinlikle duyurulması bekleniyor. Peki, Durango sizce ne zaman çıkışını yapacak? Sektörden bazı kişilerin yaptığı açıklamalara göre 2014 baharından önce konsolu göremeyeceğiz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

xbox1021113coverjpg-4811e3İlk olarak GameSpot çalışanının yaptığı açıklamayı sizinle paylaşmak istiyoruz. Çalışanın aldığı duyuma göre yeni Xbox’ı 2014 sonbaharından önce görmemiz imkansız. Bu tarihten önce Microsoft için Halo, Forza ya da Gears of War gibi amiral gemisi oyunları geliştirmesi söylentilere göre mümkün değil. Çünkü zaten bu oyunları geliştiren şirketler yakın zamanda yeni bir oyun duyurmuş ya da piyasaya sürmüş durumda. Düşününce mantıklı gelse de kesinliği olmayan bir öngörü.

Diğer bir görüş ise oyun endüstrisi analizcisi Michael Pachter‘dan. Pachter; “Eğer biriyle yeni Xbox’ın ne zaman çıkacağına dair bir iddiaya girseydim, benim cevabım 2014 baharı olurdu. Böylece zaten çip üretmek konusunda sorun yaşayan Microsoft üreteceği bir kaç milyon konsolu ilk parti olarak sunabilir. Eğer tatil sezonunda çıkarırsa talebi karşılayamayabilir.” dedi.

Sizin görüşünüz hangi yönde? Sizce yeni Xbox’a 2013 yılı sonunda sahip olabilecek miyiz?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.