Yeni Titanfall oyunu Frostbite ile yapılabilir

Yeni Titanfall oyunu Frostbite ile yapılabilir

Titanfall serisi için ciddi anlamda bir gelişme olacaktır Frostbite oyun motoru.

Titanfall serisinin geliştiricileri olan Respawn Entertainment, geçtiğimiz hafta içerisinde EA tarafından satın alınmıştı. Yani artık Titanfall serisinde daha fazla EA izi görecektik. Bu durum hem kötü olabilir, hem de iyi olabilir. Mesela, EA cephesi mikro ödemelerden çok hoşlandığı için şu an geliştirilen 3. Titanfall oyunu tamamen bir para tuzağı olabilir. Fakat bir diğer elde de Frostbite isimli canavar bir oyun motoru var. Respawn Entertainment artık EA çatısı altında olduğu için FIFA ve Battlefield serisine can veren bu oyun motorunu kullanabilir ve EA cephesinden gelen yeni açıklamalara göre de bu durum gerçekleşecek. Yani, yeni Titanfall oyunu Frostbite ile yapılabilir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Yeni Titanfall oyunu Frostbite ile yapılabilir

EA cephesinden gelen açıklamalara göre öncelikle Respawn Entertainment, EA çatısı altına girmeyi uzun zamandır istiyordu. Yani, ortada bir zorlama olduğunu sanmıyoruz. Bu isteğin sebebi ise Respawn Entertainment ekibinin kendisine yetemiyor olması. Açıklamalara göre ekip, video oyunlarındaki güvenliği net bir şekilde sergileyemiyordu ve çevrim içi servisleri de canlı tutamıyordu. EA uzun zamandır bu ekibe yardım ediyor olsa da, şimdi geliştirici ekibin direkt olarak EA çatısı altına girmesi, daha da gelişmiş olanaklara kapı açıyor.

EA cephesinin açıklamalarının devamına göre ise Respawn Entertainment, yeni oyunlarında, mesela Star Wars ve yeni Titanfall, Frostbite oyun motorunu kullanabilir ama hiçbir şey bu konuda net değil. Yine de EA şu an bu ekibe çok yardımcı olmak istiyor. Özellikle yeni Titanfall ve yeni Star Wars oyunlarında etkili olabilmek istiyor. Eğer bu iki projenin de eğer henüz başlarında ise Respawn Entertainment, bir oyun motoru değişikliği görebiliriz ama eğer oyunların geliştirilme süreci ilerlediyse, artık başka oyunlarda kullanılacaktır Frostbite.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.