Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 04.05.2020

Disney, Thor Ragnarok filminin yönetmenliğini yapan Taika Waititi'nin yönettiği yeni bir Star Wars filminin geliştirildiğini duyurdu. Ayrıca Russian Doll yazarı Leslye Headland'den yeni bir Disney+ Star Wars dizisi de çalışmalarda.

Filmin adı, planı, karakterleri veya bu evrendeki ortamı hakkında hiçbir ayrıntı yayınlanmadı. Ancak Disney, Waititi'nin yöneteceğini ve birlikte yazacağını ve sinema olarak yayınlanacağını belirtti. Waititi, 1917 yazarı Krysty Wilson-Cairns ve Edgar Wright'ın Soho'daki Son Gecesi'nin senaryo çalışmalarına katıldı.

Waititi ve Wilson-Cairns'in hikayesinin ne keşfedeceği hakkında hiçbir şey bilmesek de, Disney'in yeni Star Wars filmlerinin üçleme olma olasılığını dışlamadığını biliyoruz. Bu Rogue One ve Solo gibi bağımsız bir hikaye olabilir mi, yoksa bu yeni bir destanın başlangıcı mı?

Disney+ şovuna gelince, Russian Doll yazarı Leslye Headland, dizi sorumlusu olarak yazacak, yapımcı olacak ve buna göre hareket edecek. Disney, projenin gerçek öncülüğüne dair hiçbir ayrıntı sunmadı, ancak bunun Cassian Andor şovu veya Obi-Wan Kenobi şovu olmadığını gösteriyor.

Disney ayrıca film veya şov için çıkış tarihi de sunmadı. Geçen yılki raporlar, Lucasfilm başkanı Kathleen Kennedy'nin 2022 için planlanan bir Star Wars projesi için bir yönetmen bulduğunu iddia etti. Bununla birlikte, , daha fazla ayrıntı ortaya çıkana kadar bu yeni filmin Disney'in genel Star Wars planında nerede olduğuna dair herhangi bir sonuç çıkaramayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.