Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 27.12.2016

Başrolde yine DICE ve onun radikal kararları var.

https://twitter.com/nbyrne00/status/811982512817897472?ref_src=twsrc%5Etfw

Her ne kadar Electronic Arts tarafından resmi olarak duyurulmasa da, yeni Star Wars: Battlefront oyununun 2017 yılının sonbahar mevsiminde yayımlanması bekleniyor. Oyuncular çoktan Battlefield 1'i tüketip yeni oyuna odaklanmış durumdalar.

Oyun severler tarafından bağımsız olarak oluşturulan bir ankette, yeni Star Wars: Battlefront oyununda en çok hangi oyun modunu görmek istedikleri soruldu. Çıkan cevap ise bir DICE klasiği olan Conquest modu oldu. Gelin görün ki yapımcılar böyle düşünmüyor. Anketin sonucu DICE'ın tasarımcı yönetmeni Dennis Brannvall ile paylaşıldı. Branvall ise oldukça politik bir cevap verdi: "Serimizin bir sonraki oyununda o kadar derine ineceğimizi sanmıyorum ama iki taraftan da öğrendiğimiz şeylerin olduğu kesin."

Bu cevaptan hareketle, DICE'ın oyuncuları duyduğu ama takmadığı gibi bir sonuca ulaşıyoruz. Yani yine bildiklerini okumaya devam edecekler. Hatırlarsanız bu olay, DICE'ın ilk vukuatı değil. Battlefield 1'in çoklu oyuncu modundaki bilet (ticket) sisteminde de değişiklikler yapan firma, beta sürecinde aldığı yoğun eleştiriler nedeniyle oyunun final sürümünde eski sisteme dönmek zorunda kalmıştı. Belki de aynı durum yeni Battlefront için de geçerli olabilir.

VG247 Türkiye’yi Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.