Yeni Spider-Man, Ratchet & Clank’in oyun motoruyla geliştiriliyor!

Yeni Spider-Man, Ratchet & Clank’in oyun motoruyla geliştiriliyor!

Mahallemizin dost canlısı komşusu Spidey, kalplerimizi fethetmeye geliyor.

Twitter’dan sorulan, yeni gelecek olan Spider-Man oyununda Ratchet & Clank’ta kullanılan oyun motorunun aynısının kullanılıp kullanılmayacağı sorusuna Insomniac Games’in yanıtı net oldu. Geliştirici firma cevabını, Zaten bizde sadece bir tane oyun motoru var.” şeklinde verdi.  En son çıkan Ratchet & Clank’ın yenilenmiş sürümünün göz alıcı görsellerini ve oynanışını göz önünde bulundurursak, bu gelişmeye iyi bir haber diyebiliriz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

spider-man-ps4-artwork1

Spider-Man, E3 2016’da duyurulurken, fragmanda oynanış, mekanikler ve ortam hakkında önemli ipuçları edinmiştik. Mavi-kırmızı tulumlu dostumuz her zamanki gibi New York sokaklarında ağ sallıyor, bunda değişen bir şey yok. Eklenebilecek ekstra bilgi olarak; canlı ve son derece gerçekçi bir New York City ile karşı karşıyayız, bunun yanında Spidey’nin hareket kabiliyetleri bir önceki oyunlara göre çok farklı görünüyor ve bize saf bir aksiyon sunuyor.

Üzerinde durabileceğimiz en dikkat çekici husus ise, fragmanın tamamen bir PlayStation 4 sistemi kullanılarak herhangi ekstra etmen olmadan gösterilmesi. Gördüklerimiz Insomniac Games’in oyun motoruyla ilgili bize güçlü sinyaller verdi. Insomniac Games’in belittiğine göre, oyunumuzun başka bir hikayeyle ya da önceki filmlerle hiç bir bağlantısı olmayacak. Bu da normal olarak geliştiricilere daha fazla özgürlük tanıyor.

spiderman-screen-02-ps4-eu-14jun16

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Marvel Games’in Kreatif Direktörü Bill Rosemann’ın oyun üzerine bir açıklaması var: “Sanırım biz Marvel’in içinde bulunduğu her branştan etkileniyoruz, film, animasyon, canlı aksiyon, çizgi romanlar hatta tişörtler.” Sonrasında belirttiğine göre, “Ortada ne varsa didik didik ediyoruz ve bir araya getiriyoruz. Fakat bu oyun, yeni bir soluk, yeni bir başlangıç olacak. Her zaman gelişmeye çalışıyoruz, mücadelelere açığız ve bu çizgide karakterleri ileri taşıyoruz.”

Insomniac Games, Spider-Man’i geliştirirken pek çok farklı kaynak kullanıyor ve alışık olmadığımız bir deneyim yaşamamız için uğraşıyorlar. Oyuncular, özellikle Spidey hayranları tabii ki ne tarz bir oyunla karşılaşacaklarını merakla bekliyorlar. Insomniac Games’in elindeki oyun motoruyla ortaya çıkacak yapımın iyi olacağı şimdiden kendini belli ediyor. Spider-Man, sadece PlayStation 4 için piyasaya sürülecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.