Metro 2033 geliştiricilerinin yeni oyunu Arktika.1 duyuruldu

Metro 2033 geliştiricilerinin yeni oyunu Arktika.1 duyuruldu

Yapım, Oculus Touch için özel olarak geliştiriliyor.

Geçtiğimiz haftalarda Twitter üzerinden paylaştıkları ekran görüntüleriyle yeni oyunları hakkında ipuçları veren 4A Games, bugün bir tanıtım videosu eşliğinde Arktika.1 adlı yapımlarını duyurdu. Metro serisinden kendilerine aşina olduğumuz 4A Games’in yeni oyunu, Oculus Touch’a özel olarak geliştiriliyor.Kıyamet sonrası bir çevrede, bilim kurgu ve aksiyon elementlerini harmanlamayı amaçlayan yapımın gelin tanıtım videosuna bir göz atalım. Hikaye ve oyunla ilgili diğer detayları da haberimizin devamında bulabilirsiniz.

İsterseniz ilk olarak Arktika.1’in hikayesiyle başlayalım. Arktika.1, günümüzden 100 yıl sonra, dünyamızın yeni bir buzul çağına girdiği bir dönemde geçiyor. Sadece ekvator bölgesinin yaşanabilir kaldığı oyunda, kaynak açısından bol olan kuzey ve güney bölgelerinde de küçük insan toplulukları yaşamakta. Bizim görevimiz ise, harabeye dönmüş Rusya’da yer alan bir koloniyi, yağmacılardan ve diğer yaratıklardan korumak. Elbette hayatta kalmaya çalışmakta oyunda önemli bir yere sahip.

Duyurunun yanında 4A Games’te yaratıcı yönetmen olarak çalışan Andriy Prokhorov, yapımla ilgili birkaç bilgi vermeyi de ihmal etmedi. Yaratıcı yönetmen, “Arktika.1, gerçek anlamda bir AAA oyun. Firma olarak aksiyon oyunlarında bolca tecrübemizin olması ve VR gibi bir teknolojinin getirdiği yeni olanaklar, bu oyunu geliştirirken bize çok büyük bir avantaj sağlıyor.” dedi. Açıklamasına devam eden Andriy Prokhorov, “Oculus, oyunlardaki gerçekçiliği bir üst basamağa taşımakta bize çok yardım ediyor. Böyle bir deneyimi kaçırmayı gerçekten istemezsiniz.” dedi.

Paylaşılan tanıtım videosunda ilk fark edilen nokta, oyunun Metro serisine ne kadar çok benzediği oluyor. Evet, bilim kurgu temasıyla farklı bir hava yakalamayı amaçlamış olan geliştirici ekip, yine de mekan seçimleriyle pek farklılık yaratamamış görünüyor. Oyunculara Oculus Touch ile bambaşka bir deneyim yaşatacağı kesin olan Arktika.1, 2017 yılının 2. çeyreğinde çıkış yapmayı amaçlıyor. Duyuruda paylaşılan ekran görüntülerine de hemen aşağıdaki galeriden ulaşabilirsiniz.

Arktika.1

Arktika.1

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.