Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: LeaderGamer, Editör Yazım tarihi: 21.05.2013

Bugün PS4‘ün belli belirsiz bir videosunu gördük. Xbox tanıtımından önce gelen bu video herkesi heyecanlandırmayı başarmıştı. Dakikalar önce yayınlanan bir haber ise; yeni nesil Xbox‘ın tanıtımdan sadece bir gün önce görücüye çıktığını söylüyor.

Daha ismini bile tam olarak bilemediğimiz yeni nesil Xbox’ın prototipinin tanıtımdan bir gün önce sızdırıldığı ve teknik özelliklerinin ortaya çıktığını iddia eden bu habere göre yeni Xbox’ta; TV yayını, DVD okuyucu ve canlı yayın olacak.

XBOX-720-Prototype-Leak

İsim haklarından dolayı Blu-ray ile çıkış yapamayan yeni Xbox’ın HD-DVD teknolojisini de kullanmaması haberde ilk dikkatimizi çeken durum oldu. Oynadığınız oyunları canlı yayınlama özelliği PS4’ün üstünde durduğu en önemli konulardan biriydi. Bu teknolojinin Xbox tarafından tercih edilmiş olduğunun söylenmesi ise şaşırtmayan bir haber.

Bir oyun konsolundan çok medya aracı olarak kullanılmayı amaçlayan Xbox, şu an ki versiyonunda da TV yayını izlenmesine destek veriyor. Bu özelliğin ise yeni Xbox’ta daha da genişletilip özelleştirildiği söyleniyor. Söylenti olmaktan öteye geçmeyen bu haber bakalım doğru çıkacak mı? Yarını bekleyip göreceğiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.