Menü
https://leadergamer.com.tr/battlegrounds-ui-ve-hud-tasarimi/
Amd , Intel 18 Temmuz 2017 10:06

Yeni nesil Intel işlemcileri, 6 çekirdek olabilir

Anlaşılan AMD Ryzen işlemciler, Intel ekibini bayağı bir korkutmuş. Kendilerine bu yüzden teşekkür etmemiz lazım.


Coffee Lake temelli 8. nesil Intel i5 ve Intel i7 işlemcileri, AMD Ryzen işlemcileri yüzünden, beklenenden daha kaliteli bir şekilde çıkmaya hazırlanıyor olabilir. Ortaya çıkan yeni söylenti bilgilere göre yeni nesil Intel Core i5 8400 işlemcisi, 9MB L3 Cache ve 6 çekirdek ile oyuncuların karşısına çıkacak. Hyper Threading desteklemeyecek olan bu işlemci,  2.8Ghz hızında çalışacak ve muhtemelen 65W elektrik tüketecek. Core i5 8600K işlemcisi ise birçok konuda Intel Core i5 8400 işlemcisi ile aynı. Çünkü Core i5 8600K da 9MB L3 Cache ve 6 çekirdek bulunduruyor ve Hyper Threading desteklemiyor. Fakat bu işlemci, 3.6Ghz hızında çalışıyor ve 95W elektrik tüketiyor.

Yeni nesil Intel işlemcileri, 6 çekirdek olabilir

Tabii bunlar Intel ekibinin yeni nesil i5 işlemcileri idi. Bir de i7 işlemciler var. Söylentilere göre 8. nesil i7 işlemciler, Intel Core i7 8700K ve Intel Core i7 8700 olacak. Core i7 8700K işlemcisinin  3.6Ghz hızında, diğer işlemcinin de 3.2Ghz hızında çalışacağı söyleniyor. Bu iki işlemci de dediğimiz gibi 6 çekirdek olacak, 12MB L3 Cache olacak ve Hyper-Threading desteklenecek. Son olarak, bu iki işlemci de 95W elektrik isteyecek oyunculardan.

İşin en iyi yanı ise, yine söylentilere göre bu işlemcilerin LGA 1151 desteği verecek olması. Yani, ana kartınız güncel bir model ise, direkt olarak bu işlemcileri, ana kartınız üzerinde kullanmaya başlayabileceksiniz. Ekstradan donanım güncellemesi yapmak zorunda kalmayacaksınız. Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları başlıklı yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Bu sayede, eğlenceli PlayStation 4 oyunları bulabilirsiniz. Tabii bu oyunları 4K ve HDR kalitesinde oynamak istiyorsanız, sizlere en iyi 4K ve HDR oyun televizyonları yazımızı önerebiliriz. Eğer 4K ve HDR meraknız yoksa, en iyi oyun televizyonları yazımız da işinizi görebilir. Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör