Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 09.11.2016

Yakında yayımlanacak Metro: 2035 kitabının ardından 2017 yılında yeni bir Metro oyunu görebiliriz.

metro-4

Dmitry Glukhovsky'nin kaleme aldığı Metro serisi, gerek kitapları gerek ise oyunları ile bizi tam anlamıyla büyülemişti. Hem kitap hem oyun kanadında bir üçleme olması beklenen serinin kitap kanadındaki son halkası gözüktü: Metro 2035.

Metro 2033 ve 2034 kitaplarının devamı, üçlemenin ve Artyom'un hikayesinin finali olacak Metro 2035, şuan için Amazon üzerinde ön siparişte bulunuyor. Kitabın açıklamasına göre Artyom ile kalan maceralarımıza devam ediyoruz. Yukarıda kalan son insanları kurtarmaya çalışan Artyom'ın hikayesi, diğer iki kitapta olduğu gibi tek başına okunabilen bir öykü olacak ama elbette dileyenler baştan sonra üç kitabı okuyarak anlatmak istenen ana hikayeyi daha rahat kavrayabilecekler. Ayrıca bu kitap ile serideki bütün karakterlerin iç içe olacağı ve bilinen Metro evreninin tepe taklak olacağı belirtiliyor.

Peki yeni oyundan ne haber? 4A Games'in iki yeni proje üzerinde çalıştığı biliniyor. Bunlardan biri kısa tanıtımı yapılan sci-fi oyunu Arktika, diğeri ise henüz bilinmeyen bir yapım. Bilinmeyen yapımın 2017'de yayımlanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu da akıllara direkt olarak "Metro 2035'in hikayesini anlatan bir Metro oyunu gelebilir" düşüncesini getiriyor. Çünkü Artyom'un kitap evreninde olduğu kadar oyun evreninde de derin bir hikayesi var ve bu serinin de bir üçleme olacağı önceden söylenmişti. Bu konu hakkında şimdilik daha fazla bir şey bilinmiyor fakat Deep Silver'ın resmi duyuruyu yakın bir tarihte yapması bekleniyor.

Metro 2033, 16 Mart 2010 tarihinde PC, PS3, Xbox 360, Mac ve Linux için; Metro: Last Light, 14 Mayıs 2013'te PC, PS3, Xbox 360, Mac ve Linux için yayımlandı. Akabinde iki oyun da kendileri için gelen Redux sürümleri ile PS4 ve Xbox One kullanıcılarının konsollarına girmeyi başardı. Ayrıca 2016’da çıkacak diğer oyunları bu haberimizden, 2017’de gelecek yeni yapımları ise buradan öğrenebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.