Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Engin Saklı, Editör Yazım tarihi: 08.03.2012

Yeni iPad duyuruldu. Peki bu yeni tablet bilgisayarımızda ne gibi özellikler var? Fiyatı ne kadar ve çıkışını ne zamana yapıyor?

Apple tarafından duyurulan ‘The New iPad’ ya da Türkçe olarak söylersek Yeni iPad duyuruldu. Gelişmiş özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi ile gelen yeni tablet bilgisayarımızın teknik detaylarını tek tek bu yazıda bulabilirsiniz.

İlk olarak sahneye çıkan Tim Cook yeni iPad’i duyurmadan önce geçmişteki başarılardan ve iPad’in PC sonrasında çıkan en güçlü araç olduğundan bahsetti. Sözü pek fazla uzatmayan Cook, işin tüketiciyi ilgilendiren boyutu olan fiyat, çıkış tarihi ve Yeni iPad’de yer alacak özellikleri ve farklı yeni projeleri aktardı. Bizde bu özellikleri sizler için derledik. İşte yeni iPad’in tüm detayları ve yeni projeler;

Apple TV

Yeni iPad basına tanıtılmadan önce ortaya ilk olarak Apple TV çıktı.

Duyurusu yapılan ve hakkında daha çok detayın ilerleyen günlerde duyurulacağı açıklanan Apple TV 99$ gibi bir fiyata satılacak. Önümüzdeki hafta piyasada olacak Apple TV için siparişler bugünden başlayabilir.

iSight

iSight adındaki yeni özellik Apple’ın iPhone 4S’te kullandığı optik teknolojiyi taşıyor. Auto Exposure, Auto Focus, Auto Face Detection gibi özellikleri var ve detay işleme kapasitesi yüksek.

Sesli Klavye

Artık Yeni iPad ile sadece parmaklarımızı kullanmak zorunda değiliz. Sesli klavye sayesinde sesimizi kullanarak yazılar yazabileceğiz. Konu hakkında basın duyurusunda şu cümle kuruldu, “Tabii ki yazılım harika bir klavye içeriyor ama artık alt tarafta yeni bir düğmemiz var, bu sayede iPad’e yazacaklarınızı söyleyebileceksiniz”

Buradan da net bir şekilde anlayabileceğimiz şekilde sesimiz ile klavye kontrolü yapabileceğiz.

Dil Seçenekleri

Yeni iPad, İngilizce, Almanca, Fransızca ve Japonca dil seçeneklerini destekleyecek.

iPhoto

iPhoto’da tanıtımı yapılan başka bir uygulama. Tanıtımı sırasında, “Bugün sizlere iPad için iPhoto’yu sunuyoruz ve bu inanılmaz bir yazılım” gibi iddialı bir açıklama yapılan iPhoto, tamamen fotoğraf düzenleme – efekt, cihazlar arası fotoğraf geçişi ve yeni fotoğraf günlükleri tasarlamak için yaratılmış.

iPhoto çoklu fotoğraf karşılaştırması yapabiliyor ve 19 megapiksele kadar olan resimler üzerinde çalışabiliyor. Fotoğraf günlüklerine haritalar, tarihler ve notlar eklenebiliyor. Hatta resimlerin konum ve tariherine göre hava durumu bilgisi bile eklenebiliyor. iCloud’a da resim gönderebilen eklenti, sadece 4.99$ karşılığında satışa sunulacak.

iLife

iLife hakkında basın toplantısında şu sözlere yer verildi, ”Tüm iLife’ı iPad’e taşıdık. iPad’de yaratıcı olamayacağınızı söylemelerine izin vermeyin.” Dah fazla bilgi verilmeyen iLife hakkında bir de demo gösterimi yapılıyor.

Fiyat

Gelelim Yeni iPad’in fiyatına. Beklenenden oldukça düşük bir fiyat ile satışa sunulan Yeni iPad hakkında, “Bu çığır açan teknolojiye herkesin ulaşması çok önemli, herkes için bir şeyler mevcut” açıklaması geliyor ve bu açıklama ile fiyatların aşağı çekildiği anlamı ortaya çıkıyor.

İşte Yeni iPad’in Fiyatları;

  • 16 GB WiFi + 4G: 629 dolar
  • 32 GB WiFi + 4G: 729 dolar
  • 64 GB WiFi + 4G: 829 dolar
  • 16 GB WiFi: 499 dolar
  • 32 GB WiFi: 599 dolar
  • 64 GB WiFi: 699 dolar

Çıkış Tarihi

Son olarak bahsedeceğimiz ve can alıcı nokta ise Yeni iPad’in çıkış tarihi olacak. Birçok farklı ülkede aynı anda piyasaya sürülecek tabletin Türkiye çıkış tarihi konusunda şuan itibari ile net bir bilgi bulunmuyor.

Yeni iPad, 16 Mart’ta ABD, Kanada, İngiltere, Fransa, Almanya, İsviçre, Japonya, Hong Kong, Singapur ve Avustralya’da piyasaya sürülecek.

*Yeni iPad’in fiyat, çıkış tarihi ve detayları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.