Menü
https://leadergamer.com.tr/qualcomm-apple-karsi-dava-acti/

Grand Theft Auto V

Yapımcı
Dağıtımcı
Tür
Çıkış Tarihi
Grand Theft Auto Online 12 Nisan 2017 11:03

Yeni Grand Theft Auto Online hilesi, milyonlarca dolar paranızın gitmesine sebep olabilir

Oyundan bir süre uzak durmanız gerekebilir.


Eğer PC, PlayStation 3 veya Xbox 360 üzerinde Grand Theft Auto Online oynuyorsanız, size kötü bir haberimiz var. Birçok hileci, bahsettiğimiz bu üç platformda da bir oyun açığı buldu ve bu açık sayesinde, oyun içerisinde sahip olduğunuz tüm para, hilecilerin eline geçebiliyor ve bu konuda siz hiçbir şey yapamıyorsunuz. Eğer oyunu deli gibi oynuyorsanız, hesabınızda da bolca para varsa, bu hata düzeltilene kadar oyundan uzak durmanızı ciddi bir şekilde öneriyoruz. Dilerseniz bu yeni oyun açığından biraz daha detaylı bir şekilde bahsedelim, takipçilerimizin daha detaylı bilgisi olsun.

Yeni Grand Theft Auto Online hilesi, milyonlarca dolar paranızın gitmesine sebep olabilir

Son birkaç gündür oyuncular, oyunun forumu üzerinden birçok şikayette bulunuyor, Twitter üzerinden uyarılar yapılıyor ve tabii ki YouTube üzerinden de konu hakkında videolar yayımlanıyor. Şu an oyunun bu açığını kullanan hileciler, daha önce Grand Theft Auto Online içerisinde nadir arabalar çağırıyordu, oyunda olmayan objeleri haritaya ekliyordu ve buna benzer küçük hileler yapılıyordu. Bu hilelerin yapılmasını sağlayan 3. parti bir program, şimdi de oyuncuların, diğer oyunculardan para alabilmesini sağlıyor. Sizlerin de aşağıdaki videodan görebileceği gibi, CJ takma adına sahip bir oyuncu, video sahibi oyuncudan milyonlarca dolar alıyor. Sebebi ise, CJ oyuncusunun pasif moddayken öldürülmesi olarak gösteriliyor. Fakat video sahibi oyuncu, CJ rumuzlu karakteri hiç öldürmüyor.

Tüm yaşanan bu olaylar ardından, PlayStation 3 platformuna Grand Theft Auto V mod menüsü geliştiren Tustin, bir açıklama yaptı ve Grand Theft Auto Online üzerinde kullanılabilecek olan bu para açığının, mod menülerine çok az bir uğraş ile eklenebileceğini belirtti. Zaten bu hile durumlarını sadece PC, PlayStation 3 ve Xbox 360 üzerinde tehlikeli kılan durum da bu. Bildiğiniz üzere Xbox One ve PlayStation 4 üzerinde herhangi bir modlama bulunmuyor. Bu yüzden şimdiki nesil konsol kullanıcıları güvende.

vjgjpuaheawbizbfzjtz

Peki, Rockstar Games bu konu hakkında neler yapıyor? Geliştirici ekibin destek sayfasından gelen açıklamaya göre, ekip bu oyun açığının farkında ve bu açığın düzeltilmesi için yollar aranıyor. Yani Rockstar Games şu an bir çözüme sahip değil. Eğer geliştirici ekip, Grand Theft Auto Online açığını düzeltirse, mutlaka sizlere bildiriyor olacağız. Bu süre içerisinde, eğer PC, PlayStation 3 veya Xbox 360 üzerinde oyunu oynuyorsanız, biraz uzak durmanızı önereceğiz çünkü kazanmış olduğunuz tüm paranız gidebilir. Hem de bu konu hakkında hiçbir şey yapamazsınız.

frjfffdwxxe9wgwiilwa

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, en iyi Xbox One oyunları listemize ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Kaan GEZER Editör