Menü
https://leadergamer.com.tr/aliens-vs-predatora-yeni-video-yayinlandi/
23 Ocak 2010 19:09

Yeni Görüntü Teknolojisi!

CD TV’lerin revaçta olduğu bu dönemlerde, lazer ışınlarının daha verimli ve kolay üretiliyor olması, üreticilerin aklını karıştıracak gibi gözüküyor. LCD TV, LED teknolojisi, plazma derken, […]CD TV’lerin revaçta olduğu bu dönemlerde, lazer ışınlarının daha verimli ve kolay üretiliyor olması, üreticilerin aklını karıştıracak gibi gözüküyor.

LCD TV, LED teknolojisi, plazma derken, Prysm adındaki bir teknoloji firması, yeni bir görüntü teknolojisiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Prysm’in geliştirdiği teknoloji, LCD TV’lere nazaran daha verimli çalışan, etkili ve üretilmesi daha kolay olan bir teknoloji olabilir. Lazer ışınlarına dayalı olarak oluşturulan görüntü, 100 milyar dolarlara ulaşan likit kristal görüntü (LCD) teknolojisini alt etmeyi başarabilecek mi merak ediyoruz.

Geliştirici firma, bu teknoojiyi Laser Phosphor Display, yani kısaca LPD olarak tanımlıyor. Prysm’in açıklamasına göre, mükemmel görüntü kombinasyonu, enerji verimliliği ve üretim kolaylığı, LPD teknolojisini LCD teknolojisine karşı avantajlı duruma sokuyor.

Gökhan GIRGIN Editör