Yeni God Of War oyununu bitirmek 25 ile 35 saat arası sürecek

Yeni God Of War oyununu bitirmek 25 ile 35 saat arası sürecek

Eski açıklamalarda 12 saat denmişti. Birkaç ayda ne olduysa, 35 saate kadar çıktı oyun.

2018 senesinin ilk yarısında, muhtemelen 22 Mart 2018 tarihinde PlayStation 4 oyuncularına özel olarak piyasaya sürülecek olan God of War, birçok oyuncu tarafından beklenen bir yapıt. Serinin yeni oyununda oldukça farklı bir yol izleyen geliştirici ekip, geçtiğimiz gün geliştirilen PlayStation Experience 2017 etkinliğine konuk olarak katılmıştı. Bu etkinlikte oyun hakkında yeni bir video göremedik ama onun yerine yeni bilgiler aldık. Yeni God of War oyununun yönetmeni, Sony cephesinden birkaç yetkili isim ve Horizon: Zero Dawn yönetmeni, ettikleri muhabbet sırasında konu yeni God of War oyununun oynanış süresine geldi ve oyunun yönetmeni, 25 ile 35 saat arası sürecek bir oyunun oyuncuları beklediğini belirtti.

God Of War

Oyunun yönetmenine göre God of War geliştirilme süreci tamamlanmak üzere, şu an ekip bolca oynanış testi yapıyor ve oyunu, oyunculara hazırlamaya çalışıyor. İşin ilginç kısmı ise bundan birkaç ay önce aynı yönetmenin, God of War oyununun 12 saat civarı sürecek olduğunu söylemiş olması. Aradan geçen birkaç ay içerisinde ne değişti, şu an bilmek imkansız ama oyunun oynanış süresinin bilinçli olarak yükseltilmesi bizlerin oldukça hoşuna gitti. Zaten hafif RYO temelli bir oyunun da 12 saat oynanış süresine sahip olması biraz ilginç olurdu.

Yapılan açıklamaların devamına göre ise, oyunun geliştirilme süreci şu an gayet iyi gidiyor ve yönetmen herhangi bir sorun görmüyor. Tabii bunlara rağmen oyunun herhangi bir çıkış tarihi de bulunmuyor. Açıkçası bizler bir çıkış tarihinin PlayStation Experience 2017 sırasında verilebileceğini tahmin etmiştik. Fakat neredeyse hiçbir oyun için, hiçbir yeni çıkış tarihi verilmedi ve biraz hayal kırıklığına uğradık.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın