Yeni God of War oyunu için oynanış bilgileri ve görseller sızdırıldı

Yeni God of War oyunu için oynanış bilgileri ve görseller sızdırıldı

"Hayatımda daha önce hiçbir habere bu kadar hızlı tıklamamıştım." - Leadergamer Takipçisi

Game Informer dergisinin Ocak 2018 sayısında God of War oyununun olacağı açıklandı. Bu da demek oluyor ki, internet bu açıklamadan sadece birkaç saat sonra yepyeni God of War bilgileri ile dolacak. Çünkü bu derginin sayısına erken ulaşabilen insanlar oluyor ve bu erken ulaşım sayesinde de yepyeni bilgiler hemen sızdırılıyor. Şimdi de öyle oldu zaten. Bir ResetERA kullanıcısı olan WordsintheWater, dergiden topladığı tüm bilgileri özel bir şekilde yayımladı. Dilerseniz şimdi bu bilgilere, haberimizin devamından bir göz atalım.

Yeni God of War oyunu için oynanış bilgileri ve görseller sızdırıldı

Sızdırılan bilgilere göre yeni God of War oyununda artık kaos çok fazla yok. Oyuncu, onlarca düşmanı aynı anda öldürmeye değil, tek bir düşmanı öldürmeye odaklanıyor. Ayrıca bazı düşmanlar, bazı saldırılarımıza karşı korumalı da olabiliyor. Mesela, oyunun yayımlanan videolarında gördüğümüz balta, herkesi öldürmüyor. Ayrıca, dövüş/savaş anlarında etrafı kullanmak da oldukça önemli bir hale gelmiş. Evet, sadece saldırı tuşuna basarak da işin içinden çıkabilirsiniz ama oyun sizlere çevreyi kullanmanız için de her zaman fırsat veriyor.

Leviathan, yani o bahsettiğimiz balta, düşmanlara atılabiliyor ve bu atma sonucunda bazı düşmanlar donabiliyor. Eğer baltanızı geri istiyorsanız, belli bir tuşa basmanız gerekiyor. Sızdırılan bilgilerin devamına göre, oyunda zıplama ve yüzme özellikleri bulunmuyor. Fakat elimizdeki kalkanı, hem düşmana karşı savunma yapmak için, hem de saldırı yapmak için kullanabiliyoruz. Ayrıca, oğlumuz olan Atreus bizlere dövüş anlarında oldukça yardım ediyor. Yuvarlak tuşunu kullanarak belli hareketler yapabiliyoruz.

Sızdırılan bilgilerin devamına göre Atreus, yayını ve oklarını kullanarak düşmanlara ok yağdırabiliyor. Bu durum, düşmanların sersemlemesini sağlıyor ve sersemleme sırasında da Kratos, o düşmanları öldürebiliyor veya bir silah olarak kullanabiliyor. Daha önce dediğimiz gibi, oyunda yüzme yok ama uygun olan durumlarda hareket etmek için tekne kullanıyoruz. Bu tekneyi daha önce oyun için yayımlanan videolarda da görmüştük zaten. Ayrıca, oyundaki yeteneklerimiz, silahlarımız ve zırhlarımız iyileştirilebiliyor.

Yeni God of War oyununun en sürpriz yanı ise, oyunda bir eşya üretme sisteminin olması. Bu konuda daha önce hiçbir açıklama yapılmadı ama oyunda bir eşya üretme sistemi var ve bu sistem sayesinde kendimize farklı zırhlar yapabiliyoruz. Ayrıca, silahlarımıza bu şekilde yeni özellikler de ekleyebiliyoruz. Söylediğimiz tüm bu şeyler, Atreus için de geçerli. Yani, oyun da zırhını, yeteneklerini veya silahlarını iyileştirip, yeni şeyler yapabiliyoruz.

Peki, şimdi neden böyle yeni tarzda bir God of War oyunu ile karşılaşıyoruz? Aslında bunun sebebi oyunun geliştirici ekibi değil, Sony tarafıymış. Yapılan açıklamalara göre God of War: Ascension oyunu ardından serinin işi tamamen bitmişti ve eğer geliştirici ekip, Sony’den yeşil ışık almak istiyorlarsa, yeni bir şey sunmaları gerekiyormuş. Oyunun yönetmeni de şu an oynamayı beklediğimiz yeni God of War oyununu sunmuş. İşte bu yüzden, oyunda artık tüm tanrıları öldürme mentalitesi yok ve Kratos daha insani bir halde. Peki, madem yenilikçi bir şey gerekiyor, bu oyun son mu olacak?

Oyunun yönetmenine göre hayır. God of War serisi şimdi tekrar doğuyor ve geliştirici ekip, bu serinin Uncharted veya Assassin’s Creed seviyesine ulaşmasını istiyor. Bu yüzden, İskandinavya mitolojisinde geçen bu God of War oyunu son olmayacak. Oyunun yönetmenine göre seri, gelecekte Mısır ve Maya dönemlerini de ziyaret edebilir. Son olarak söyleyelim, oyun için sızdırılan yeni görsellere de bu haberimiz boyunca göz atabilirsiniz. Hepsi yeni.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın