Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 18.02.2019

H1Z1 ile battle royale akımını uç noktaya getirerek adını duyuran Daybreak, yeni oyunu PlanetSide Arena ile oyuncuların karşısına çıkacak. Daha önce çıkış tarihi ertelenen oyun için bir erteleme haberi daha bizlere sunuldu. Bu durumu hemen kötü olarak değerlendirmeyelim, PlayStation 4 sürümü ile ilgili oldukça önemli gelişmeler var.

Oyunu ertelemeye karar veren geliştirici Daybreak, bunun arkasında oldukça önemli bir sebep olduğunu belirtiyor. Ocak ayında piyasaya sürülmesi beklenen PlanetSide Arena, daha sonra mart ayına ertelenmişti. Geliştiriciler tarafından yapılan açıklamaya göre oyunun çıkışı bir kere daha ertelendi ve bu sefer oyunu yaz aylarında göreceğimiz belirtildi. Yalnızca günler kalmışken ertelenen oyunun bu durumunun arkasında farklı bir sebep var.

Geliştirici Daybreak, oyunun PC ve PlayStation 4 sürümünü aynı anda piyasaya sürmek istiyor. PlayStation 4 için de piyasaya resmi olarak sürüleceği bu şekilde ortaya çıkan oyunu çoktan sipariş etmiş olanlar da desteklenecek. Daybreak'ten yapılan açıklamaya göre Steam üzerinden ön sipariş veren oyuncular siparişlerini iptal edebilirler. Her ne kadar oyun yaz aylarına ertelenmiş olsa da bir PS4 sürümü olacak olması mutluluk verici.

Daybreak, PlanetSide Arena testlerine devam ediyor.

Erteleme haberi ile oyuncuların karşısına çıkan oyunun testlerinin ise tam gaz devam ettiğini belirtmek mümkün. Kapalı beta testleri ile birkaç haftadır oyuncuların görüşlerini alan Daybreak, bunları düzenlemeye devam edecek gibi görünüyor. Dilerseniz hemen yukarıdan beta testlerinden görüntülere göz atabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.