Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alperen Değer, Editör Yazım tarihi: 27.08.2021

Strikerz Inc., UFL adlı konsollar için yepyeni bir ücretsiz futbol oyununu duyurdu. Oyun FIFA ve eski ismiyle PES olan eFootball’a rakip olacak gibi gözüküyor. Oyunla ilgili çok bir bilgimiz maalesef yok. Ne yazık ki Elimizdeki tek somut şey bir duyuru fragmanı. Bunun yanında UFL’in şimdilik sadece Xbox One, Xbox Series X|S, PS4|5 platformlarına çıkması bekleniyor.

Unreal Engine ile yapılan oyun ve dünyanın dört bir yanındaki futbol hayranlarını birbirine bağlamayı vaat ediyor. Rekabetçi bir futbol oyunu olmayı hedefleyen UFL, bu alanda Fifa’ya rakip olmak istiyor. Ek olarak şunu da belirtelim, oyun tam 5 yıldır geliştirilmekte. UFL içerisinde ilk planda tam 5000 tane lisanslı futbolcu olacak.

“Futbol oyunlarını yeniden icat etmek istiyoruz.”

Strikerz Inc. bir basın açıklamasında, “Oyun ücretsiz olarak çıkışını yapacak. Zorunlu ödemeler veya yıllık ücretler olmaksızın düzenli olarak yeni özellikler ve güncellemeler ekleyeceğiz” dedi. “Oyun, sıfır kazan-öde seçenekleri ile oynaması adil bir deneyim olacak şekilde tasarlandı. Biz futbol taraftarları ve tutkulu oyuncularız. Yıllardır futbol oyunları oynuyoruz. İnsanların bir futbol oyununda tam olarak ne görmek istediklerini farkındayız. Futbol oyunlarını yeniden icat etmek istiyoruz. Oyun, “her oyuncu için ayrıntılı veriler ve güncel istatistikler sağlayacak” spor performans analiz şirketi InStat ile birlikte elimizden geleni yapacağız.” şeklinde devam etti.

Oyunda hangi kulüplerin ve futbolcuların olacağı açıklanmadı. Gördüğümüz görüntülerde Premier League’den West Ham United takımının sahasını ve formalarını gördük. Önceden dediğimiz gibi elimizde çok bir bilgi yok. Çıkış tarihi bile açıklanmadı. Yakında detayları görürüz ve umarız ki Fifa ve eFootball oyunlarına kafa tutacak kapasitede olur. Fragmana aşağıdan ulaşabilirsiniz. Ek olarak şu videoya da göz atıp daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.