Avatar
Yazar: Serhan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 05.06.2021

Electronic Arts şirketinin, heyecanla beklenen Battlefield serisinin yeni oyunu için oyun içi fotoğrafları internete sızdırıldı. Düşük çözünürlükte olan görüntüler, oyunun alfa aşamasından. Normalde oyuncuların, ilk oyun içi gösterimleri 9 Haziran 2021 tarihinde yapılacak yayınla görmeleri planlanıyordu. Oyunun çıkış tarihinin de açıklanacağı bu yayın, Türkiye saatleriyle 17.00'de, Battlefield resmi YouTube hesabından yapılacak.

Sevilen Battlefield serisinin yeni oyununun oyun içi fotoğrafları sızdırıldı

Peki, daha önce bir fragmanı da sızdırılan bu oyun hakkında şu ana kadar neler öğrendik? Öncelikle Electronic Arts şirketinin CEO'su Andrew Wilson, oyunun hem eski hem de yeni jenerasyon konsollara çıkacağı haberini vermişti. Bu güzel bir haber gibi görünse de daha önce iki jenerasyon konsollarına çıkan Battlefield 4 oyunu son derece sıkıntılı bir çıkış yapmıştı. Umarız hatalarından ders çıkarmışlardır, böylece bu sefer daha rahat bir çıkış dönemi geçirirler. Andrew Wilson o konuşmasında, oyunun gerçek bir yeni jenerasyon deneyimi olacağını da eklemişti.

Serininin diğer oyunlarında olduğu gibi yeni oyun da Frostbite oyun motoru ile geliştiriliyor. Battlefield ve Call of Duty oyunlarıyla ilgili bilgiler sızdırmasıyla bilinen Tom Henderson, Levolution özelliğinin oyunun ana mekaniklerinden birisi olacağını ve oynanışa etki edeceğini söyledi. Frostbite motorunun bir özelliği olan Levolution, oyuncuların, ateş edildiğinde binaların yıkılması gibi, haritayla olan etkileşimlerini sağlıyor. Oyun motorunun sağladığı bir başka özellik ise bazı haritalarda gece gündüz döngüsü ve dinamik hava durumu olacak.

Son olarak da bütün silahların neredeyse her özelliğini kişiselleştirebileceğiz. Bunun yanında dış görünüş ve kozmetik ürünleri de oyunda yer alacak. Bu da demek oluyor ki Electronic Arts şirketinin çok sevdiği oyun içi satın alımları bu oyunda da fazlasıyla göreceğiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.