Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Serhan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 02.06.2021

Yeni Battlefield oyunu için çıkış tarihi, Electronic Arts tarafından yapılacak yayın ile açıklanacak. 10 Mayıs 2021 tarihinde resmi Battlefield hesabından atılan ilginç Tweet ile oyunun çıkış tarihinin Haziran 2021 ayında açıklanacağı duyurulmuştu. Çoğu video oyun şirketinin büyük yapım oyunlarını, satışları olumlu yönde etkilediği düşüncesiyle, yılbaşına yakın bir zamanda çıkarmayı tercih ettiğini biliyoruz. Bu durumdan dolayı da şu an, bir sürü oyunun çıkış tarihlerinin arka arkaya açıklandığı ve heyecanımızı arttırdığı, eğlenceli bir dönemdeyiz.

Yeni Battlefield oyunu için çıkış tarihi ne zaman açıklanacak?

1 Haziran 2021 tarihinde Battlefield resmi sosyal medya hesaplarından yayımlanan on saniyelik video ile oyunun çıkış tarihinin 9 Haziran 2021 Çarşamba günü açıklanacağı duyuruldu. Tarih, Battlefield resmi YouTube hesabından, Türkiye saatleriyle 17.00’de yapılacak yayın ile açıklanacak. Aynı zamanda yayımlanan videoya bakarsak oyunun ismi Battlefield 6 yerine sadece Battlefield olacakmış gibi görünüyor. Tabii, bundan tamamen emin olmak için yapılacak yayını beklememiz gerekecek.

Oyun şu anda, Dice Los Angeles, Criterion, EA Gothenburg ve Industrial Toys olmak üzere dört stüdyonun ortak çalışmasıyla geliştiriliyor. Üstelik serinin genel geliştiricisi Dice, Los Angeles stüdyosunun yanında İsveç’teki ana stüdyodan bir takım ile bu oyun üzerinde çalışıyor. Electronic Arts şirketinin açıklamasına göre bu ekip, Battlefield serisinin en büyük geliştirici ekibi.

Electronic Arts şirketinin CEO’su Andrew Wilson, yaptığı açıklamada oyunculara verilen hissin ve sürükleyiciliğin tam olarak yeni nesil konsollarda hissedilebileceğini söylese de, oyunun eski jenerasyon için de çıkacağını bildirdi. Bir oyunun iki jenerasyon için çıkmasının, oyunun kalitesine zarar verebilmesiyle ilgili gelen soruya ise geliştirici ekiplerin tecrübesine güvendiğini ve eski jenerasyon için çıkacak oyunların da gayet güzel görüneceğini söyledi. Daha önce iki farklı jenerasyona çıkış yapan Battlefield 4 oyunu son derece talihsiz bir çıkış yapmıştı ve oyunu tamamen düzeltmek Dice şirketinin aylarını almıştı. Umarız, bu sefer de aynı sorun ile karşılamazlar.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.