Yeni Battlefield 4 arayüzü, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında aktif

Yeni Battlefield 4 arayüzü, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında aktif

PC için de yolda.

Daha önceki haberlerimizde, Battlefield serisinin yepyeni bir arayüze kavuşacağından bahsetmiştik. Battlefield 4, Battlefield Hardline ve Battlefield 1’de bulunacak bu ortak arayüz; oyuncuların işini kolaylaştıracak. EA DICE, yeni kullanıcı arayüzünün; Battlefield 4’te aktifleştirildiğini duyurdu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Battlefield 4

Yeni arayüz, daha önceden indirdiğiniz 4 GB boyutundaki bir güncellemenin içerisinde bulunuyordu. PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında aktif hale getirilen arayüz, PC platformu için de yolda. Heveslenmeden önce, oyun içi ikonların veya yazıların değişmeyeceğini belirtelim. Yeni arayüz sayesinde, sadece bir ekrandan; sahip olduğumuz bütün Battlefield oyunlarını yönetebileceğiz. Yani tek tıklamayla, Battlefield 4 oynamaktan vazgeçip; Battlefield 1’in sunucularına doğru ilerleyebilirsiniz.

Battlelog’un resmen tarihe karışmasıyla beraber, ana sayfanın da iyice ferahlatıldığını ve kolay kontrol edilebilir hale getirildiğini söyleyelim. Artık, ekranın üst kısmında; içerikleri kategorilerine ayıran sekmeler olacak. Her bir sekmeye girdiğinizde, küçük yazılar yerine; resimler ve büyük başlıklarla karşılaşacaksınız. Ayrıca YouTube veya oyunun internet sitesinde paylaşılan içerikler de ana ekranınızda yer alacak. Her şey, kullanımı kolaylaştırmak için yeniden dizayn edilmiş.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Arkadaşlarınızla takım olmayı seviyorsanız, yeni arayüz sizin de hoşunuza gidecek. Artık sunuculara girmeden önce takımınızı kurabiliyor ve hiçbir zahmete gerek kalmadan, ekip olarak çatışabiliyorsunuz. Yakın zamanda çıkış yapmış bütün Battlefield oyunlarını bir çatı altında birleştiren bu arayüz, Battlefield 1’de de çıkışından itibaren bulunacak. Sonraki sayfalara ilerleyerek ekran görüntülerini inceleyebilirsiniz. Fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın