Menü
https://leadergamer.com.tr/forza-horizon-3un-boyutu-belli-oldu/
Assassin's Creed 3 Eylül 2016 11:11

Yeni Assassin’s Creed oyunu ile Mısır’a gidebiliriz

Söylentiler bitmek bilmiyor.


Geçtiğimiz son 1 veya 2 haftadır Assassin’s Creed serisi hakkında sızdırma bilgiler karşımıza çıkmaya başladı. Öncelikle birçok kez Assassin’s Creed: Ezio Collection’ı gördük. Bu paketin ardından ise karşımıza Mısır’da geçebilecek, ana seriden bir Assassin’s Creed oyunu çıktı. 4Chan üzerinde çıkan bu oyun, tüm oyuncuların kafasını karıştırırken aynı zamanda da heyecanlandırdı çünkü sızdırılan bilgiler oldukça etkileyici. İsterseniz o sızdırılan bilgilere bir göz atalım!

Assassin’s Creed

İsterseniz öncelikle oyunun isminden başlayalım. Sızdırılan bilgilere göre yeni Assassin’s Creed oyununun ismi Assassin’s Creed Empire olacak ve antik Mısır dönemlerinde geçecek. Oyunun serisinin Mısır’a taşınması ile birlikte, yeni bir kahraman da göreceğiz. Bu kahramanımız büyük bir ihtimalle bir köle veya eski bir köle olacak. Seriden tanıyabileceğimiz Altair ile aynı çizgide gitmesi beklenen bu yeni karakter, tahmin edebileceğiniz gibi sürekli sakin tavırlar sergileyecek. Ayrıca, oyunun antik Mısır’da geçmesi ile bağlantılı olarak, yeni bir özellik de görebileceğiz. Bu özellik, bir kartal yardımı ile haritayı keşfedebilmemiz olacak. Yani, eski oyunlarda olduğu gibi yüksek alanlara çıkıp, tarama yapmayacağız sürekli. Ayrıca, eğer yanlış bilmiyorsam Assassin’s Creed serisinde bir ilk olacak bu. Daha önceki hiçbir oyunda bir yardımcımız bulunmuyordu çünkü.

Sızdırılan bilgilerin devamı, şimdi Ezio sevenleri biraz üzebilir fakat Ubisoft’un planlarına göre Assassin’s Creed Empire’ın ana karakteri, serinin yıldız karakteri olacak. En azından Ubisoft, böyle olmasını istiyor ve bunun için uğraşıyor. Peki, oyun neden bu sene çıkmıyor? Bu sorunun cevabı da sızdırılan bilgilerde veriliyor. Assassin’s Creed Unity’den ağzı yanan Ubisoft, meğer bu hatalı çıkışlardan ötürü seriyi molaya sokmuş ve bizleri Mısır’a götürecek oyunun önümüzdeki sene, bu zamanlarda çıkması bekleniyor. Yani, Ubisoft kendisine bu oyunu geliştirebilmek için fazladan 1 sene vermiş gibi görünüyor efendim. Fakat araya giren bu 1 sene çok yarayacak çünkü, Assassin’s Creed Empire ile birlikte yepyeni bir fizik motoru ve tırmanma mekanikleri göreceğiz. Oyunun şehri ise tamamen sıfırdan yapılıyor ve eski oyunlardaki hiçbir öge, yeni oyuna taşınmıyor.

Assassin’s Creed Mısır

Peki, haritamız nasıl olacak? Sızdırılan bilgiler de bu sorunun cevabı da bulunuyor. Bilgilere göre, yeni oyunumuzun haritası Assassin’s Creed IV: Black Flag’in haritasından 3 kat daha büyük olacak fakat Assassin’s Creed IV: Black Flag’deki gibi haritanın neredeyse tamamı su ile doldurulmayacak. Haritanın bu kadar büyük olması, yepyeni bir hızlı seyahat sistemini de oyuna getirecek ve bu sistemde yükleme süreleri minimuma indirilmeye çalışılacak. Bu arada, bu kadar güzel gelişmeye karşın artık oyunda çoklu oyunculu eşli mod bulunmayacak. Yani, sürekli tek başınıza oynamak durumunda kalacaksınız.

Haberimizin sonuna yaklaşırken, bilgilerimizin de yavaş yavaş son damlalarını akıtalım efendim. Hemen yukarıda sizlere söylemiştik, yeni kahramanımız serinin yeni yıldızı olması planlıyor. Buna bağlantılı olarak, Assassin’s Creed Empire bir üçleme olarak karşımıza çıkacak ve 3 oyunda da aynı kahramanı göreceğiz. Her oyunda mekan değişecek olsa da, senaryo bağlantılı kalacak ve seride göreceğimiz en iyi senaryolardan bir tanesine sahip olacak. Bakalım, Ubisoft karşımıza nasıl bir oyun çıkartacak? Sizin fikirleriniz neler?

Kaan GEZER Editör